Przegląd tygodnia z 4.12.2022 w Legnicy. Najważniejsze wydarzenia od 27.11 do 3.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Legnicy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Legnicy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Legnicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.11 a 3.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Parada z reniferem Rudolfem rozpoczęła Jarmark Świąteczny w Miłkowicach, zobaczcie zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Legnica, 4.12.2022. 27.11 - 3.12.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Parada z reniferem Rudolfem rozpoczęła Jarmark Świąteczny w Miłkowicach, zobaczcie zdjęcia

Na placu przy budynku dawnego gimnazjum w Miłkowicach odbył się Jarmark Świąteczny. Było wiele atrakcji m.in animacje dla dzieci, zabawy, kiermasze. Była także bezpłatna karuzela dla dzieci. Wystąpiły dzieci z Przedszkola „Słoneczko” oraz uczniowie klas 1 szkoły w Miłkowicach. Odbył się koncert Orkiestry Gminy Miłkowice pod dyrekcją Piotra Koziara oraz zespołu Trzy Pokolenia. Smaczny poczęstunek przygotowało Stowarzyszenie Kolejarz, Grupa Ludzie z Pasją oraz Rada Rodziców.

📢 Legnica: Finał akcji Mikołaj dla Domu Dziecka. Legniczanie przebrani za świętych Mikołajów wręczyli dzieciom paczki, zobaczcie zdjęcia

Legniczanie Paweł Zaręba i Kacper Zawierucha po raz trzeci zorganizowali zbiórkę na paczki mikołajkowe dla dzieci z domów dziecka. Dzisiaj 3 grudnia przebrani za Mikołajów odwiedzili dzieci w domach dziecka w Legnicy i Golance Dolnej i wręczyli im paczki. Zobaczcie zdjęcia z tej pięknej akcji!

📢 Prezes PiS Jarosław Kaczyński z wizytą w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

W sobotę (3 grudnia) Jarosław Kaczyński odwiedził Dolny Śląsk i Lubuskie. W spotkaniu w legnickim hotelu Qubus uczestniczyli: parlamentarzyści, przedstawiciele władz regionu, samorządowcy i mieszkańcy Legnicy. Wśród obecnych gości znaleźli się między innymi: marszałek sejmu Elżbieta Witek i wojewoda Jarosław Obremski.

Tygodniowa prasówka 4.12.2022: 27.11-3.12.2022 Legnica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Legnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Urząd Miasta Legnicy zaprasza na uroczyste uruchomienie świątecznych iluminacji i przyznaje, że będą uboższe niż w poprzednich latach

W Mikołajki 6 grudnia rozbłysną świąteczne iluminacje na Rynku i deptaku w Legnicy. Urząd Miasta Legnicy przyznaje, że przez trudną sytuację finansową iluminacje w tym roku będą uboższe niż w poprzednich latach.

📢 Pracownicy szpitala w Legnicy odznaczeni Krzyżami Zasługi od Prezydenta RP

Troje pracowników legnickiego szpitala - dwoje lekarzy i pielęgniarka - zostali odznaczeni Krzyżami Zasługi nadawanymi przez Prezydenta RP. Odznaki w imieniu prezydenta wręczył Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Więcej poniżej.

📢 W grudniu te nieruchomości w Legnicy i okolicach pójdą pod młotek. Oto wszystkie grudniowe licytacje komornicze GRUDZIEŃ 2022

Ostatnie w tym roku licytacje komornicze nieruchomości w Legnicy, Lubinie i okolicznych miejscowościach. Zobaczcie, co można wylicytować za ułamek wartości. Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w galerii.

📢 Oto osoby poszukiwane przez policję w Legnicy w związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu RYSOPISY, ZDJĘCIA, NAZWISKA

Oto poszukiwani przez policję w Legnicy na podstawie Art. 178a § 1 Prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Jeśli rozpoznajesz którąś z osób i wiesz, gdzie przebywa, skontaktuj się z policją. Dane pochodzą ze strony policji poszukiwani.policja.pl, dostęp w dniu 30.11.2022.

📢 „Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” została książką roku w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

Książka „Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu”, autorstwa Marcina Makucha i Mariusza Bacha otrzymała tytuł Legnickiej Książki Roku. Dzisiaj w Sali Królewskiej legnickiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagrody. Pięć książek otrzymało nominację do Legnickiej Książki Roku. Jest to konkurs organizowany co roku przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i Muzeum Miedzi w Legnicy. Książkę roku wybiera powołana kapituła.

📢 Akademia Barbórkowa w KGHM Polska Miedź. Odznaczono zasłużonych pracowników, zobaczcie zdjęcia

W lubińskim Domu Kultury "Muza" odbyła się Centralna Akademia Górnicza KGHM Polska Miedź. Wręczono medale i odznaczenia za wzorową służbę. Wyróżnieni górnicy otrzymali honorowe szpady i kordziki górnicze. odebrało je blisko stu pracowników. Życzenia górnikom z okazji ich święta złożył Tomasz Zdzikot, prezes KGHM. Po zakończeniu Akademii tradycyjnie już ulicami Lubina przeszedł Pochód Lisa Majora. Całość zakończył się w Rynku ceremonią skoku przez skórę.

📢 UWAGA! Ostrzeżenie meteorologiczne dla Legnicy i powiatu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla Legnicy i powiatu. Będzie padał marznący deszcz.

📢 Największa wioska powiatu legnickiego liczy prawie 2000 mieszkańców!

Kunice to nie tylko największa wieś powiatu legnickiego, w miejscowości znajduje się również urząd Gminy Kunice, która pod swoimi skrzydłami ma 12 sołectw. Samą miejscowość według Narodowego Spisu Powszechnego 2021 zamieszkiwało 1901 mieszkańców.

📢 Tych włamywaczy poszukuje legnicka, lubińska i głogowska policja. Schabik, Mateuszek czy Gruby Dylu są na wolności

Oto włamywacze i złodzieje z Zagłębia Miedziowego, którzy nadal pozostają na wolności. Policja poszukuje ich na podstawie: Art. 279 § 1 Kradzież z włamaniem. Jeśli widziałeś kogoś z nich natychmiast skontaktuj się z najbliższą jednostką policji. Dane pochodzą ze strony policja.gov i są aktualne na dzień 02.12.2022 roku.

📢 Skarb z Wałbrzycha. Eksperci otworzyli tajemnicze metalowe walizki z II wojny światowej. Wiadomo już, co w nich było [ZDJĘCIA]

Metalowe skrzynie z rączką uformowane jak walizki i szczelnie zaspawane rozgrzewały wyobraźnię historyków, śledczych z IPN-u, służby konserwatora zabytków, urzędników i samych mieszkańców. Wiadomo już, co w nich było. Po sprawdzeniu przez zespół saperski, otwarto najbardziej tajemniczy element skarbu z Wałbrzycha, czyli poniemieckiego znaleziska z piwnicy przy ul. Kuracyjnej 1 na Starym Zdroju. Co było w trzech metalowych walizkach z II czasów wojny światowej? Prezentujemy w galerii zdjęć.

📢 Zdobywca biegunów Marek Kamiński odwiedził Legnicę, zobaczcie zdjęcia

Legnicka Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z filozofem, podróżnikiem, zdobywcą biegunów Markiem Kamińskim. Spotkanie poświęcone było książce „Moje bieguny”. Spotkanie prowadziła dyrektor biblioteki Anna Gątowska. Marek Kamiński – polski innowator, filozof i podróżnik ekstremalny. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz. 23 maja 1995 roku biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku biegun południowy, za co został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

📢 Pokaz tańca orientalnego Szkoły Tańca Farida w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

W grudniu 2009 roku w Galerii Piastów odbył się pokaz tańca orientalnego Szkoły Tańca Farida. Założycielką szkoły jest Dorota Kipiel, która "Faridę" prowadziła wiele lat w Legnicy. Zobaczcie zdjęcia z archiwum naszego fotoreportera Piotra Krzyżanowskiego.

📢 Karp na święta drogi jak nigdy! Gdzie można kupić żywego karpia w okolicach Legnicy

Gospodarstwa rybne w tym roku mocno podniosły ceny żywego karpia. Święta w tym roku mogą okazać się bardzo drogie. W naszej galerii znajdziesz listę gospodarstw rybnych, w których możesz kupić karpia bezpośrednio ze stawu.

📢 Te pieski i kotki czekają na adopcję w legnickim schronisku, zobaczcie ich zdjęcia

Ponad trzydzieści piesków czeka na adopcje w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Ceglanej w Legnicy. Są także kotki, które mają wyposażona nową "kociarnię", powstała ona dzięki legnickiemu LBO.

📢 Afera komornicza na Dolnym Śląsku. Sprawą zajął się "Magazyn śledczy Anity Gargas"

1 grudnia w TVP1 wyemitowany zostanie najnowszy "Magazyn śledczy Anity Gargas". Dziennikarze przyjrzą się działalności jednego z komorników.

📢 2 listy gończe i 15 podstaw poszukiwawczych. Seryjny oszust poszukiwany w całej Polsce w rękach legnickich policjantów!

Tego 41-letniego mężczyzny od roku szukała policja w całej Polsce. Wydano za nim 15 podstaw poszukiwawczych, w tym 2 listy gończe. Wpadł w ręce legnickich policjantów. Szczegóły poniżej.

📢 Najciekawsze imprezy i wydarzenia w weekend 2-4 grudnia w Legnicy i okolicach. Święty Mikołaj i świąteczne jarmarki. Poczujesz magię świąt!

Jak co tydzień sprawdzamy, co będzie działo się w mieście i okolicach podczas weekendu. W weekend 2-4 grudnia w Legnicy i okolicach odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń oraz imprez mikołajkowych. Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w galerii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie