Prasówka 26.03.2023 z całego tygodnia w Legnicy. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Legnicy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Legnicy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Legnicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.03 a 25.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Legnica: Koncert Weroniki Kwaśny w Dniu Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych, zobaczcie zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Legnica, 26.03.2023. 19.03 - 25.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Legnica: Koncert Weroniki Kwaśny w Dniu Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych, zobaczcie zdjęcia

Prezydent Miasta Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna zaprosili na Koncert Weroniki Kwaśny z okazji Światowego Dnia Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych. Zastępca prezydenta miasta Krzysztof Duszkiewicz złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia do których dołączyła się także dyrektor biblioteki Anna Gątowska.

📢 Legnica: Puchar Polski w Scrabble. Poznamy także Mistrza Ziemi Legnickiej, zobaczcie zdjęcia

W Sali Królewskiej legnickiej Akademii Rycerskiej rozpoczął się Puchar Polski w Scrabble (zakończenie jutro około godziny 14). W turnieju bierze udział 42 zawodników i zawodniczek. Puchar Polski to po Mistrzostwach Polski druga najbardziej prestiżowa impreza scrabblowa w naszym kraju. Oprócz rozgrywek o puchar, gracze, którzy z nich odpadną powalczą o tytuł Mistrza Ziemi Legnickiej. Organizatorem jest portal LCA.PL wraz z Polską Federacją Scrabbli a sponsorem turnieju jest firma OnlyBio. Każdy z zawodników zagra minimum 11 partii. Przeczytaj zasady poniżej:

📢 Przegląd Zbiorów Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

W Galerii Piastów trwa XII Przegląd Zbiorów Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów im. Włodzimierza Szyposza, zorganizowany przez Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. W konkursie berze udział ponad 20 kolekcjonerów.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.03.2023: 19.03-25.03.2023 Legnica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Legnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Legnica: Dzisiejszej nocy zmieniamy czas na letni, śpimy krócej

W nocy z 25 na 26 marca przestawiamy zegarki z 2.00 na 3.00, tym samym przechodzimy na czas letni. Zmiana czasu stosowana jest od 1916 roku w Europie. Zobaczcie legnickie zegary.

📢 Kobiety poszukiwane listem gończym na Dolnym Śląsku za kradzieże. Lubią cenne przedmioty. Rozpoznajesz je?

Tych 19 kobiet poszukują za kradzieże dolnośląskie organy ścigania. Za paniami z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha i okolic Jeleniej Góry wydano listy gończe. Kilka z nich ma na koncie więcej przestępstw, są niebezpieczne. Zobaczcie ich wizerunki udostępniane przez policję. Może spotkaliście je ostatnio?

📢 Dzień Otwartych Drzwi w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

"Daj się oczarować szkole wielu możliwości" pod takim hasłem odbył się Dzień Otwartych Drzwi w legnickim I Liceum Ogólnokształcącym. Szkoła na Placu Klasztornym mieście się od roku 1967( powstała w 1945r) a w roku 1968 nadano jej imię Tadeusza Kościuszki. Dyrektorem ILO od 1994 roku jest Halina Tamioła.

📢 Ludzkie kości w Ulesiu koło Legnicy. Znalazł je operator koparki. Na miejscu jest policja

Dzisiaj 24 marca operator koparki podczas robót ziemnych znalazł ludzkie kości. Jak się dowiedzieliśmy, są to kości co najmniej kilku osób. Najprawdopodobniej to szczątki jeszcze z czasów wojny. Policja jest na miejscu.

📢 Horror mieszkańców wrocławskiego Śródmieścia. Szczury wychodzą z toalet, przegryzają kable i zdychają pod maskami samochodów

Mieszkańcy Śródmieścia przeżywają istny horror. Mimo trwającej deratyzacji, szczury atakują w domach i na podwórkach. Harcują w stropach i rurach, wychodzą z toalet i wpędzają mieszkańców w koszty. Choć Miasto daje ludziom rady, jak powinni walczyć i zapobiegać pladze szczurów, samo zdaje się jej nie ogarniać. Problemów bardziej złożonych natomiast, rozwiązać nie umie. A nawet nie chce, bo nie reaguje na prośby i pisma. Jeden z listów od zdesperowanej mamy, trafił nawet na biurko Jacka Sutryka. Jak zareagował prezydent? Nie odpisał.

📢 Ukradli w Legnicy, ukryli w powiecie jaworskim. Legniccy policjanci w ciągu tygodnia ustalili i zatrzymali złodziei aut w Legnicy [ZDJĘCIA]

Złodzieje aut zatrzymani. Ukradli w Legnicy, a samochody ukryli na terenie powiatu jaworskiego. Legniccy policjanci szybko odnaleźli kryjówkę przestępców. Odzyskano dwa pojazdy i zatrzymano 4 osoby. Szczegóły poniżej.

📢 Będzie 4533 metrów wyremontowanej drogi w Gminie Chojnów, zobaczcie zdjęcia

Obecnie jest realizowany program „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 2220D na odcinkach od drogi krajowej 94 do m. Witków i od miejscowości Groble do m. Witków o łącznej długości 4533m”, w Gminie Chojnów - Powiatu Legnickiego.

📢 3 cuda Dolnego Śląska, których zazdrości nam cały świat. Te niezwykłe atrakcje z listy UNESCO trzeba zobaczyć choć raz w życiu

Lista światowego dziedzictwa UNESCO obejmuje miejsca unikalne w skali całego świata. Na Dolnym Śląsku są aż trzy tego rodzaju atrakcje, które przyciągają gości z całej Polski i zagranicy. Przekonajcie się, dlaczego warto obejrzeć te dolnośląskie cuda przynajmniej raz w życiu. Prezentujemy trzy turystyczne skarby Dolnego Śląska – ich dzieje, znaczenie i piękne zdjęcia.

📢 W tych miejscach kierowcy parkują, jak chcą! Mieszkańcy Legnicy zwracają uwagę policji na problem nieprawidłowego parkowania w mieście

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa do internetowa aplikacja, za pomocą której mieszkańcy mogą zgłaszać policji miejsca, w których dochodzi do naruszenia przepisów. Sprawdziliśmy, w których miejscach w Legnicy legniczanie zauważyli i zgłosili problem nieprawidłowego parkowania. Zebraliśmy je w galerii zdjęć.

📢 Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni 2023? Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki

Zmiana czasu z zimowego na letni 2023. Już niebawem przestawiamy zegarki. Robimy to zawsze w nocy z soboty na niedzielę. Zyskamy, czy stracimy godzinę snu tuż po zmianie czasu?

📢 Mistrzostwa we Fryzjerstwie w Legnicy, wygrała Karina Kaproń, zobaczcie zdjęcia

W marcu 2015 roku Karina Kaproń zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach we Fryzjerstwie "Fryzjeriada 2015" w kategorii uczeń. Organizatorem mistrzostw było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy a zawody odbyły się w Galerii Piastów.

📢 Pierwsze wypłaty 13. emerytury jeszcze przed Wielkanocą. Sprawdź harmonogram wypłat „trzynastek”. Kiedy spodziewać się wizyty listonosza? 

Dobra wiadomość dla wszystkich emerytów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął decyzję o wcześniejszej wypłacie trzynastych emerytur. „Dzięki temu świadczenia roznoszone przez listonoszy Poczty Polskiej trafią do odbiorców w całym kraju szybciej” – zapowiada Poczta Polska i dodaje, że wszystkie przekazy pieniężne z ZUS powinny trafić do emerytów najpóźniej do 25 kwietnia. – Pieniądze zawsze wypłacamy przed terminem, jeśli wypada on w dzień wolny od pracy. Zastrzyk gotówki przed świętami na pewno seniorom się przyda – tłumaczy przedstawicielka ZUS. Sprawdź harmonogram wypłat „trzynastek”.

📢 Przebudowa ulicy Pocztowej w Legnicy, są utrudnienia w ruchu, zobaczcie aktualne zdjęcia

W związku z przebudową ulicy Pocztowej w Legnicy wprowadzona jest czasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Pocztowej, Nowej, Piastowskiej, Brama Głogowska oraz skrzyżowaniu ulic Kartuska, Libana, Pocztowa, Kolejowa.

📢 Za te zabawki z PRL dostaniesz krocie, poszukują ich kolekcjonerzy. Jakie można kupić w regionie?

Taki zezowaty miś, czy drewniane kręgle w czasach naszego dzieciństwa były standardem, a auto marki Polonez na baterie, dziecięca maszyna do szycia, czy włochaty skaczący pająk były przedmiotem marzeń pokolenia X i boomersów wychowanych w PRL-u. Zobaczcie, ile teraz kosztują takie zabawki, których poszukują kolekcjonerzy. To aktualne oferty z Dolnego Śląska.

📢 Działki ROD w Legnicy kosztują miliony monet! Jest ich bardzo mało na sprzedaż! Zobaczcie ile trzeba wydać na zakup ogródka w mieście

Własna działka pod miastem to marzenie wielu osób, szczególnie przy wciąż rosnących cenach warzyw i owoców. Jednak zakup takiej oazy spokoju w naszym regionie wiąże się z poważnymi wydatkami. Zobaczcie za ilę można kupić działkę w Legnicy.

📢 Czy znajdzie się czarodziej, który odczaruje przepiękny lokal nad legnicką Wenecją? Restauracja jest na sprzedaż!

Potrzeba tylko trochę ponad trzy miliony i lokal nad legnicką Wenecją może być Wasz. Właściciel wystawił go na sprzedaż. Może w końcu to cudowne miejsce znajdzie swojego czarodzieja, który o nie odpowiednio zadba, bo ta miejscówka jest jedną z najpiękniejszych w Legnicy. Zobaczcie na zdjęciach jaka jest romantyczna. Pod zdjęciami znajdziecie opis oraz link do oferty.

📢 Przestań się naprawiać, zacznij się tworzyć. Spotkanie „Z pasji do kobiet” w Towarzystwie Miłośników Legnicy, zobaczcie zdjęcia

Towarzystwo Miłośników Legnicy tym razem kieruje swoje działania w stronę kobiet, legniczanek. Organizuje comiesięczne spotkania dla pań pod nazwą „Z pasji do kobiet”. Gościem specjalnym marcowego spotkania była niezwykle inspirująca Krystyna Wróblewska, która opowiadała o swojej niełatwej drodze do szczęścia i spełnienia. Szczegóły poniżej, a zdjęcia ze spotkania w galerii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie