Miedź Legnica 3 - 0 Calisia Kalisz

mr
Legnicka Miedź pokonał na własnym stadionie Calisię Kalisz. Przeczytaj relację z tego spotkania.

Legniczanie po trzech porażkach z rzędu muszą wygrać jeżeli chcą się realnie liczyć w walce o awans. Calisia to beniaminek, a te pokazały w tym sezonie, że mają patent na legniczan.

Miedź: Bledzewski - Starosta, Woźniczka, Paszliński, Zasada, Gawlik, Nowacki, Garuch, Madejski, Hempel, Zakrzewski.
Trener: Bogusław Baniak.

Calisia: Ludwikowski - Wiącek, Vergilov, Jóźwiak, Maksymov, Migawa, Matuszewski, Ciesielski, Dziubek, Gościniak, Odunka.
Trener: Grzegorz Dziubek.

1 min - Rozpoczyna Miedź

4 min - Spokojny początek meczu, goście nie boją się pojedynków sam na sam z legniczanami

6 min - Madejski do Zakrzewskiego, ale lepsi obrońcy z Kalisza

7 min - Gawlik fantastycznie wszedł w pole karne. Jest na sam z bramkarzem gości, uderza ... piłka trafia w golkipera. Dobitka, ale tym razem obrońcy są górą. Nadal 0:0

9 min - Nowacki z rzutu wolnego ... za lekko i wprost w bramkarza

10 min - Żółta kartka dla Zakrzewskiego

13 min - Dwójkowa akcja Madejskiego z Nowackim ... bez bramki

15 min - Nowacki próbuje technicznego uderzania, ale piłka przelatuje obok słupka. Przewaga legniczan jest coraz większa

19 min - Rzut rożny dla gości

22 min - Zakrzewski na spalonym

25 min - Spokojniej na boisku, dużo gry w środku pola

29 min - Podanie do Zakrzewskiego, ale szybszy był Ludwikowski

30 min - Woźniczka zwija się z bólu na murawie. Na szczęście schodzi z boiska o własnych siłach

32 min - Miedź już w komplecie. Uderza Nowacki ... obok słupka. Arbiter wcześniej odgwizdał spalony

34 min - Nowacki dogrywa do Zakrzewskiego. Piękne uderzenie ... GOOOOOOOL, Miedzianka prowadzi 1:0

37 min - Zasada wzdłuż bramki, ale Zakrzewskiemu zabrakło centymetrów

38 min - Ciesielski uderza ... lepszy Bledzewski

39 min - Gościniak strzela z ponad 30 metrów, ale nad bramką Miedzi

40 min - Garuch przed szansą ... obok bramki

41 min - Żółta kartka dla Odunki

45 min - Starosta z rzutu wolnego ... niewiele brakowało i Miedź prowadziłaby 2:0

45 min + 1 - Ciesielski uderza w poprzeczkę. Legniczanie muszą grać uważniej w obronie

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Wyniki pozostałych spotkań: Bytovia 1:3 Chrobry; Tychy 1:1 Żagań; Górnik 4:1 Raków; Nielba 0:2 Tur. Te mecze się już zakończyły

47 min - Matuszewski uderza ... nad bramką

52 min - Migawa uderza prosto w Bledzewskiego

53 min - Rożny dla Miedzi

55 min - Gościniak próbował lobować Bledzewskiego, bezskutecznie

59 min - Zakrzewski dopada do piłki na 11 metrze, uderza ... GOOOOOL, piłka przy słupku wpada do bramki. Miedzianka prowadzi 2:0

63 min - Uderzenie Garucha ... nad bramką

65 min - Woźnicza zwija się z bólu. Nie jest w stanie zejść z boiska o własnych siłach.

67 min - Legniczanie już w komplecie

69 min - Uderzenie Dziubka. Piłka po rękach Bledzewskiego wychodzi za linię końcową

70 min - Karny dla gości !!!! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Miedzi. Fantastyczna parada Bledzewskiego !!!!! Wyciągnął się jak struna i wybronił uderzenie

71 min - Miedź w natarciu. Dośrodkowanie do Zakrzewskiego, który głową zdobywał trzecią bramkę !!!

74 min - Hempel uderza ... nad bramką

76 min - Za Zakrzewskiego pojawia się Orłowski

80 min - Rożny dla Miedzi ... od bramki zacznie Ludwikowski.

81 min - Hempel schodzi, a za niego pojawia się Kajca.

82 min - Zmiana także w drużynie gości. Lis wchodzi w miejsce Migawy.

82 min - Mogło być 4:0, ale Ludwikowski w ostatniej chwili obronił strzał

84 min - Wolny dla Miedzi. Do bramki gości nieco ponad 20 metrów. Uderza Kajca ... broni Ludwikowski

87 min - Za Garucha wchodzi Mowlik, a w drużynie Calisii Jóźwiaka zastępuje Janicki

90 min - Sędzia dolicz 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90 min + 2 - Kajca uderza, ale lepszy okazuje się Ludwikowski

90 min + 2 - Za Galwlika pojawia się Zieliński

MIEDŹ LEGNICA WYGRAŁA 3:0

Już za tydzień derby Dolnego Śląska. Miedź podejmie na własnym boisku Chrobrego Głogów.