Miedź Legnica odebrała srogą lekcję od Radomiaka Radom. Ekstraklasa nie dla nas

Mateusz Różański
Miedź Legnica nie odrobiła lekcji i po raz drugi w ciągu miesiąca przegrała z Radomiakiem Radom. Dodajmy - przegrała zasłużenie. Mnogość błędów nie pozwoliła nam długo marzyć o awansie. Legniczanie przegrali 1:3.

W mecz lepiej wszedł Radomiak Radom, ale po ok. pół godziny gry Miedzianka na moment przejęła inicjatywę.

W 33 minucie zielono-niebiesko-czerwoni powinni objąć prowadzenie. Kacper Kostorz strzelając z prawej strony pola karnego przerzucił piłkę nad bramkarze miejscowych, jednak piłka minęła dalszy słupek. Pięć minut później niewykorzystana sytuacja się zemściła. Damian Nowak uderzył z rzutu wolnego nie do obrony, nie dając szans Łukaszowi Załusce.

W 64 minucie arbiter po skorzystaniu z analizy VAR wskazał na „wapno” po zagraniu ręką Bożo Musy. Pewnym strzelcem okazał się Leandro.

Nadzieja w serce kibiców Miedzi wlała się na nowo w 85 minucie. Śliwa wdarł się w pole karne Radomiaka i zdobył bramkę kontaktową. Radość legniczan nie trwała jednak długo. Adam Banasiak szybko przywrócił dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.

- Gratuluję trenerowi i drużynie Radomiaka zwycięstwa. Musimy przełknąć porażkę i brak realizacji głównego celu, jakim była walka o wejście do ekstraklasy. Jesteśmy rozgoryczeni wynikiem i nie wykorzystaniem szansy. Natomiast chciałbym podziękować drużynie za trudny, długi sezon. Dzisiaj zespół walczył od pierwszej do ostatniej minuty. Mieliśmy swoją sytuację Kacpra Kostorza przy wyniku 0:0. Gdyby zamienił na bramkę tę okazję, to byłby zupełnie inny mecz - mówił już po spotkaniu Ireneusz Kościelniak, trener Miedzi.

PZPN ukarał Cracovię za udział w aferze korupcyjnej!