Miedź Legnica zdecydowanie lepsza od GKS Bełchatów. Wygrana 3:0

Piotr Krzyżanowski
Zdjęcia Piotr Krzyżanowski
Piłkarze Miedzi Legnica w piątek genialnie zaprezentowali się w starciu z GKS Bełchatów. Zawodnicy z Orła Białego wygrali 3:0, a do siatki rywali trafiali kolejno: Makuch, Roman i Purzycki.

W 15 minucie Miedź objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne Patryk Makuch dopadł do odbitej od obrońcy piłki i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. W 27 minucie Łukasz Wroński uderzył z prawej strony pola karnego, ale Paweł Lenarcik nie dał się zaskoczyć. Z kolei w 39 minucie Waldemar Gancarczyk uderzył z dystansu, ale obok bramki.

Trzy minuty po przerwie z rzutu wolnego nad bramką uderzył Daniel Pinillos. Chwilę później Miedź zadała dwa potężne ciosy. W 50 minucie Goku Roman popędził z piłką do środka i potężnie uderzył, nie dając szans Danielowi Niźnikowi. Dwie minuty później golkiper „Brunatnych” w nieprzepisowy sposób zatrzymał w polu karnym Kamila Zapolnika i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem okazał się Adrian Purzycki.

Od tego momentu w obu zespołach doszło do sporych zmian personalnych. Trenerzy dali szansę pokazania się zmiennikom. W 76 minucie niecelnie uderzał były piłkarz Miedzi Maciej Koziara. W 88 minucie Krzysztof Drzazga trafił do siatki po podaniu Mateusza Kaczmarka, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Miedź Legnica – GKS Bełchatów 3:0 (1:0)

Bramki: Patryk Makuch (15’), Goku Roman (50’), Adrian Purzycki (52’-k.)

Żółte kartki: Szymon Matuszek (45’), Wiktor Pleśnierowicz (80’) - Dawid Flaszka (18’), Daniel Niźnik (52’), Filip Laskowski (79’)

Sędziował: Artur Aluszyk (Barlinek)

Asystenci: Wiktor Wątroba, Jakub Zalewski

Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 3. Wiktor Pleśnierowicz, 5. Marcin Biernat, 6. Szymon Matuszek (65’ 59. Mehdi Lehaire), 13. Adrian Purzycki, 15. Daniel Pinillos (65’ 33. Piotr Azikiewicz), 18. Kamil Zapolnik (77’ 44. Michał Bednarski), 20. Damian Tront, 22. Goku Roman(84’ 17. Mateusz Kaczmarek), 23. Paweł Zieliński, 71. Patryk Makuch (77’ 11. Krzysztof Drzazga)

Rezerwowi: 12. Mateusz Hewelt, 7. Marcin Garuch, 19. Paweł Tupaj, 25. Nemanja Mijusković,

GKS: 1. Daniel Niźnik - 2. Mateusz Szymorek, 5. Michał Pawlik, 8. Damian Hilbrycht, 9. Patryk Winsztal (73’ 7. Szymon Łapiński), 10. Dawid Flaszka (46’ 14. Filip Laskowski), 19. Waldemar Gancarczyk (73’ 20. Maciej Koziara), 30. Łukasz Wroński (63’ 55. Jakub Staszak), 33. Sebastian Zalepa, 70. Marcin Sierczyński (63’ 16. Mikołaj Grzelak), 99. Jakub Bator