Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiadomo kto zaopiekuje się zwierzętami i lasami w Legnicy

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com
Miasto podpisało umowy z dwoma firmami: TAXUS UL Sp. z o.o., która zajmie się lasami i Gabinetem Weterynaryjnym „FILIP-WET", który opiekował się będzie zwierzętami.

Podpisano umowę dotyczącą ochrony lasów i zwierząt. Firma TAXUS UL Sp. z o.o. będzie odpowiedzialna za nadzór nad gospodarką leśną w lasach, podczas gdy Gabinet Weterynaryjny „FILIP-WET” będzie świadczył usługi dla zwierząt chorych i rannych, które należą do gatunków chronionych. Urząd Miasta w Legnicy będzie realizował nadzór nad gospodarką leśną na terenie miasta, w ramach którego gmina będzie wykonywać działania wynikające z ustawy o lasach. Powierzchnia lasów gminnych w Legnicy wynosi 41,5056 ha.

Dodatkowo, podpisano umowę z Gabinetem Weterynaryjnym „FILIP-WET” na realizację zadania o nazwie: „Świadczenie usług w zakresie zdarzeń z udziałem chorych i rannych zwierząt, należących do gatunków chronionych, określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt”. W ramach tego zadania Straż Miejska w Legnicy przyjmuje zgłoszenia dotyczące chorych i rannych zwierząt gatunków chronionych oraz transportuje je do ośrodka leczenia. Ostateczną decyzję dotyczącą dalszego postępowania ze zwierzęciem podejmuje lekarz weterynarii.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto