Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczysty finał Plebiscytu Świeć się z Energą w Legnicy. Nagrody trafiły do legnickich organizacji, placówek i osób potrzebujących, Video

Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dziś w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyło się uroczyste zakończenie Plebiscytu Miast Świeć się z Energą. Legnica po raz pierwszy w historii plebiscytu uzyskała tytuł Świetlnej Stolicy Polski i w związku z tym otrzymała sprzęt AGD oraz instalację fotowoltaiczną o łącznej wartości 50 000 złotych.
emisja bez ograniczeń wiekowych

Legnica Świetlną Stolicą Polski! Zwyciężyliśmy w Plebiscycie Miast Świeć się z Energą

Legnica już osiem razy wygrała dolnośląską edycję plebiscytu na najpiękniej oświetlone świątecznie miasto. W tym roku po raz pierwszy, dzięki głosom internatów, udało się wygrać etap ogólnopolski i otrzymać tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Na Legnicę oddano ponad 45 tysięcy głosów!

Wszystkim głosującym dziękuję za zaangażowanie. To wspaniały przykład wspólnej mobilizacji mieszkańców. Bądźmy dumni z Legnicy! - powiedział prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

W spotkaniu kończącym tegoroczną edycję plebiscytu w Akademii Rycerskiej udział wzięli przedstawiciele obdarowanych placówek, organizacji i służb mundurowych oraz Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energa SA.

Gratuluję mieszkańcom Legnicy, bo to dzięki nim Legnica stała się Stolicą Polski. Z dużą przewagą głosów pokonała większe od siebie miasta, takie jak Wrocław, Poznań czy Łódź. Plebiscyt Miast Świeć się z Energą to przede wszystkim realna pomoc w postaci kilkudziesięciu sprzętów AGD i instalacji fotowoltaicznej. Już od 15 lat ta realna pomoc trafia do potrzebujących - powiedziała Justyna Kruszewska.

Sprzęt AGD o wartości 20 tys. zł, głównie lodówki, pralki, kuchenki, odkurzacze i mikrofalówki, trafi w tym roku do legnickich organizacji pozarządowych, placówek oświatowych, służb mundurowych oraz osób potrzebujących, niepełnosprawnych, wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Natomiast 30 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. Energia wykorzystywana będzie m.in. do ogrzewania kociarni i psich boksów znajdujących się w głównym budynku.

Od początku akcji Świeć się z Energą wsparcie trafiło do podopiecznych z ponad 200 placówek w całej Polsce, a także setek rodzin. Co roku lodówki, pralki i inne sprzęty ułatwiają osobom potrzebującym codzienne życie i pozwalają ograniczyć zużycie prądu i wody, przyczyniając się do troski o środowisko naturalne.

Zobaczcie fotorelację z wydarzenia:

Uroczysty finał Plebiscytu Świeć się z Energą w Legnicy. Nag...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto