Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie i nauczyciele II LO w Legnicy na zdjęciach z kroniki szkolnej. Rozpoznasz siebie i swoich kolegów na zdjęciach sprzed lat?

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
arch. II LO w Legnicy
Prezentujemy niezwykłą galerię archiwalnych zdjęć II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Zdjęcia dokumentują historię szkoły, znalazły się tu fotorelacje z różnego typu wydarzeń szkolnych, zdjęcia klasowe, a także ze zjazdów absolwentów. Jesteście absolwentami szkoły? Znajdźcie siebie albo swoich szkolnych kolegów na zdjęciach, zapraszamy do wspomnień!

II Liceum Ogólnokształcące i ich uczniowie na archiwalnych zdjęciach

II Liceum Ogólnokształcące to jedna z najstarszych szkół w Legnicy. Została powołana do życia w 1948 roku. Początkowo szkoła była placówką kształcenia podstawowego i licealnego. W 1967 roku nastąpiło podzielenie szkoły na dwie odrębne instytucje edukacyjne: Szkołę Podstawową nr 9 oraz II Liceum Ogólnokształcące.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat szkołą zarządzali dyrektorzy: Józef Gołębiowski, Bernard Hausler, Kazimierz Kokot, Adam Tomczyk, Władysław Szymala, Edward Oleśkiewicz, Marian Filipczak, Wit Pyziński, Grażyna Ciosmak. Obecnie funkcję tę pełni Anna Górska.

Od 1960 roku patronem szkoły jest Stanisław Wyspiański. W 2019 roku na jednej ze ścian w szkole powstał niezwykły mural przedstawiający patrona. Magiczny wizerunek to efekt projektu „Ale Murale”.

II LO w Legnicy obecnieKlaudia Korfanty

Dzisiaj II LO w Legnicy to jedna z najlepszych szkół ponadpodstawowych w Legnicy. Dzięki wysokim wynikom maturalnym oraz osiągnięciom naukowym uczniów wielokrotnie wyróżniana tytułem „Złotej Szkoły” w Legnicy w rankingu Perspektyw. Wykwalifikowana kadra, atmosfera sprzyjająca integracji, możliwość rozwijania swoich pasji, zaangażowanie w różnego typu projekty – to wszystko wyróżnia dzisiejsze II LO.

Przedstawiamy naszym Czytelnikom niezwykłą galerię archiwalnych zdjęć szkoły i jej uczniów. Zdjęcia są zasługą osób, które z niezwykłą dbałością prowadziły kroniki szkolne i księgi pamiątkowe. Wiele zdjęć zostało także opublikowanych w wydanych monografiach szkoły, spora część fotografii jest autorstwa Andrzeja Miernickiego, absolwenta II LO.

Dyrektorce szkoły Annie Górskiej oraz Dorocie Chmiel z biblioteki dziękujemy za ich udostępnienie. Zapraszamy do wspomnień!

Uczniowie i nauczyciele II LO w Legnicy na zdjęciach z kroni...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto