Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa ulicy Szybowcowej na byłym lotnisku w Legnicy, zobaczcie aktualne zdjęcia

Piotr Krzyżanowski
Piotr Krzyżanowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Budowa ul. Szybowcowej na terenie byłego lotniska wykonywana jest na odcinku drogi łączącej ulice Jaworzyńską , Nasienną, Szybowcową z ul. Spółdzielczą. Zbudowane będzie skrzyżowanie z ul. Spółdzielczą, drogi rowerowe, chodniki, odwodnienie, oświetlenie i kanał teletechniczny. Budowa ma się zakończyć do końca marca 2024r.
emisja bez ograniczeń wiekowych

Inwestycja jest realizowana w ramach budowy dróg lokalnych aktywizujących obszary aktywności gospodarczej i mieszkaniowej w Legnicy. Nasze miasto otrzymało na nią dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład w kwocie 14 mln 250 tys. zł. Zwycięzca przetargu Firma Budrim złożyła najkorzystniejszą ofertę z ceną 9 mln 828 tys. zł. W tej sytuacji kwota dotacji zostanie odpowiednio zmniejszona. W ramach tego przetargu realizowana jest także budowa drogi łączącej ul. Żołnierską z ul. Marynarską, która obejmuje budowę chodników, miejsc postojowych, oświetlenia, kanalizacji oraz zagospodarowaniem zieleni.

Przypomnijmy, że pod koniec minionego roku na terenie byłego lotniska powstała nowa arteria komunikacyjna w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Ten bardzo ważny dla Legnicy układ komunikacyjny usprawnił dojazd do wielu newralgicznych miejsc m.in. terenów inwestycyjnych z istniejącymi i powstającymi zakładami oraz drogami A4 i S3. Koszt tej inwestycji to ok. 20 mln 53 tys. zł. Ulica Szybowcowa jest kolejnym elementem w tym układzie komunikacyjnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto