Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa remont ulicy Złotoryjskiej w Legnicy, zakończy się w kwietniu 2024, zobaczcie aktualne zdjęcia

Piotr Krzyżanowski
Piotr Krzyżanowski
Zdjęcia Piotr Krzyżanowski
Zakres pierwszego etapu obejmuje przebudowę chodników oraz wymianę nawierzchni ulicy Złotoryjskiej na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ulicy Ceglanej, a także przebudowę zjazdów w ulice Leśmiana, Ceglaną i Makuszyńskiego. Przebudowa ma zakończyć się w kwietniu 2024 roku. Zakaz nie będzie dotyczył autobusów, służb miejskich, pojazdów obsługujących plac budowy oraz pojazdów zaopatrzenia sklepów. Dla pozostałych uczestników ruchu zostały wyznaczone objazdy:
emisja bez ograniczeń wiekowych

- dla pojazdów jadących od strony Złotoryi i Huty Miedzi objazd poprowadzony będzie na Rondzie Unii Europejskiej skrętem w prawo w ul. Zachodnią, a dalej Jaworzyńską i ul. Grabskiego do skrzyżowania z ul. Złotoryjską,

- dla pojazdów jadących z kierunku centrum objazd wyznaczony jest przez ul. Grabskiego, a dalej Jaworzyńską, Zachodnią do Ronda Unii Europejskiej,
-mieszkańcy osiedla TBS dojazd z centrum mają wyznaczony przez Aleję Zwycięstwa.
-Alternatywną drogą do Huty Miedzi jest również ul. Chojnowska i ul. Zachodnia - od węzła przy trasie S3 do Ronda Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo przechodniów poprawi również nowy przystanek autobusowy z zatoką oraz bezpiecznym, oświetlonym przejściem zaopatrzonym w wysepki azylowe dla pieszych, który powstanie za zjazdem w ul. Ceglaną. W pierwszym etapie przebudowana zostanie jezdnia północna, która poszerzona będzie o nowy pas ruchu dla projektowanych lewoskrętów w ul. Leśmiana i Makuszyńskiego.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 3 mln 413 tys. zł. Na realizację zadania Legnica otrzymała 1 436 268 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W następnej kolejności planowany jest odcinek od ul. Gwarnej do przejścia podziemnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto