MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tłumy podczas Nocy Muzeów 2024 w Muzeum Narodowym oraz jego oddziałach we Wrocławiu. Rekordowa ilość odwiedzających! Zobacz zdjęcia

Tomasz Pawlak
Tomasz Pawlak
Noc Muzeów 2024 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, które obejmuje oddziały: Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Panorama Racławicka oraz Muzeum Etnograficzne.
Noc Muzeów 2024 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, które obejmuje oddziały: Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Panorama Racławicka oraz Muzeum Etnograficzne. Tomasz Pawlak Polska Press
Noc Muzeów z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających do placówek i instytucji, które w tym czasie otwierają się dla zwiedzających. W 2024 roku do projektu Noc Muzeów we Wrocławiu przystąpiło około 80 placówek. Podczas tej jednej nocy wrocławskie muzea i galerie otworzyły swoje drzwi dla mieszkańców i turystów. W stolicy Dolnego Śląska przygotowano ponad 150 atrakcji dla zainteresowanych.

Pierwsza Noc Muzeów w Polsce odbyła się w 2003 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu, a rok później w Warszawie i Krakowie. Podczas inauguracji tego wydarzenia w Krakowie, zwiedzający mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć unikalne eksponaty i zabytki, zwykle niedostępne po godzinach zamknięcia. Było to także idealne wydarzenie dla miłośników sztuki, oferujące wystawy współczesnych dzieł malarzy, rzeźbiarzy i grafików oraz możliwość zapoznania się z historią Krakowa. 

Największą placówką uczestniczącą w projekcie Noc Muzeów jest Muzeum Narodowe we Wrocławiu, które obejmuje oddziały: Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Panorama Racławicka oraz Muzeum Etnograficzne. Wszystkie te oddziały były otwarte dla zwiedzających.

W Muzeum Narodowym we Wrocławiu zwiedzający mogli obejrzeć 3 wystawy stałe:
Sztuka Śląska XVI-XIX w.
Sztuka Polska XVII-XIX w.
Sztuka Europejska XV-XX w.

Frekwencja w projekcie Noc Muzeów w tym roku jest znacznie większa niż w latach poprzednich, co cieszy organizatorów placówki, które wzięły udział w tym święcie. 

Poniżej frekwencja w poszczególnych oddziałach w poprzednim roku:

  • Muzeum Narodowe we Wrocławiu: 10 416
  • Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej: 6693
  • Muzeum Panorama Racławicka: 2687
  • Muzeum Etnograficzne: 1130
  • Razem frekwencja wyniosła: 20 926

W tym roku wartości te zostały już osiągnięte przed północą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tatiana Okupnik tak dba o siebie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto