Porażka Miedzi Legnica z GKS Katowice 0:1

Porażka Miedzi Legnica z GKS Katowice 0:1 Piotr Krzyżanowski
To kolejna porażka Miedzi Legnica. Tym razem podopieczni Rafała Ulatowskiego przegrali z GKS Katowice 0:1. Legniczanie zamiast umacniać się w czole tabeli spadają coraz bardziej i są już na 16 miejscu.

To już piąta kolejka rozgrywek i druga porażka Miedzi Legnica. oprócz tego legniczanie mają w dorobku jedynie trzy remisy.

Piętą achillesową legniczan po raz kolejny okazała się skuteczność pod bramką rywali. Legniczanie dominowali wprawdzie od pierwszych minut i nikt nie spodziewał się porażki Miedzi, ale kolejne uderzenia lądowały w rękach bramkarza gospodarzy, który spisywał się znakomicie. W 20. min Zakrzewski nawet wpakował piłkę do siatki, ale zdaniem sędziego był na spalonym i gol nie został uznany. w 35. min prawą flanką pomknął Bartczak, sprytnie dograł w pole karne do „Łobo”, a ten strzelił mocno i… trafił w poprzeczkę.

Do przerwy utrzymał się wynik 0:0

Porażka Miedzi przyszła w drugiej połowie

W drugiej połowie utrzymywała się przewaga legniczan, ale GKS Katowice skutecznie się bronił.Tymczasem w 79. min sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Szczepaniaka na Wołkowiczu. Jedenastkę na gola zamienił Duda. Porażka Miedzi stała się faktem.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?