Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe sale do spotkań biznesowych w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Piotr Krzyżanowski
Piotr Krzyżanowski
Centrum Konferencyjne Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oddaje do użytku nowe sale do spotkań biznesowych, a także wprowadza ich spójne nazewnictwo. Obiekt zostaje przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Dziś odbyła się symboliczna prezentacja wnętrz, połączona z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
od 16 lat

Zlokalizowany w centrum Legnicy obiekt, należący do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, to nowoczesny biurowiec o łącznej powierzchni ponad 8000 m kw., który oferuje m.in.: powierzchnię biurową, sale konferencyjno-edukacyjne oraz przestrzeń wystawienniczą. Kompleks ten tworzy otoczenie idealne do pracy, będąc jednocześnie miejscem do organizacji różnorodnych wydarzeń.

Od 2021 roku budynek służy jako siedziba LSSE oraz jest wynajmowany przez mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Bliskie sąsiedztwo z zabytkową częścią Legnicy i jej barokowymi zabudowaniami sprawia, że kompleks ten jest atrakcyjnym miejscem do spotkań. Elementem charakterystycznym budynku jest szklane, wysokie sklepienie, łączące ze sobą jego trzy skrzydła. Przy ulicy Rycerskiej 24 swoją działalność prowadzą m.in. spółka KGHM Metraco oraz Związek Pracodawców Polska Miedź.

Podczas piątkowego wydarzenia, w Centrum Konferencyjnym LSSE podsumowano konkurs „Patroni Roku 2023” oraz wręczono nagrody laureatom. Konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni partnerskich Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Przedsięwzięcie było także okazją, aby uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i upamiętnić Patronów – wielkich Polaków, w uznaniu za ich zasługi oraz szczególne znaczenie dla naszej Ojczyzny. Wspólnie odśpiewano również hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć wystawę „Historia budynku Centrum Konferencyjnego LSSE” i poznać bliżej sylwetki postaci, które patronują poszczególnym salom. Nazwane zostały one na cześć wybitnych Polaków: im. Stefana Drzewieckiego – pioniera polskiego lotnictwa oraz żeglugi podwodnej, im. Jana Szczepanika – wynalazcy i autora wielu patentów, im. Mariana Lutosławskiego – zasłużonego inżyniera i mechanika, im. Pelagii Majewskiej – pilot-instruktor samolotowej oraz szybowcowej, a także im. Tadeusza Tańskiego – konstruktora samochodowego.

– Przypadające jutro Narodowe Święto Niepodległości to doskonały termin na to przedsięwzięcie, które w ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego planowaliśmy od dawna. To właśnie od dziś już oficjalnie zapraszamy do Centrum Konferencyjnego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w nowej odsłonie. Wspólnie z pracownikami LSSE zmieniliśmy nazwy pomieszczeń, aby nadać im patriotycznego wymiaru. Są to nazwiska wybitnych, polskich odkrywców, którzy swoją wiedzą oraz zaangażowaniem wnieśli ogromny wkład w postęp nauki i kultury nie tylko naszej Ojczyzny, ale też Europy, a nawet świata, dlatego uznaliśmy, że warto symbolicznie ich upamiętnić – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W budynku utworzone zostały również: Strefa Edukacji im. Wilhelminy Iwanowskiej – miejsce pod patronatem zasłużonej astronom, przeznaczone przede wszystkim na użytek Dolnośląskiego Klastra

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto