Miedź Legnica bezlitosna dla Sandecji. Wygraliśmy 3:0!

Miedź Legnica pewnie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Legniczanie pokonali na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 3:0. Bramki dla Miedzi w tym meczu zdobyli Petteri Forsell, Wojciech Łobodziński, a samobójczego gola zapisał na swoje konto Adrian Basta.

Miedź rozpoczęła spotkanie z Sandecją od mocnego uderzenia. Już w 7 minucie gry Petteri Forsell uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od rękawic Kapsy i wpadła do siatki. Kolejna ofensywna akcja Miedzi również zakończyła się golem. Tym razem Wojciech Łobodziński zszedł do środka i uderzył mocno w stronę bramki. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Gol stadiony świata. Sandecja próbowała odwrócić losy meczu, ale jej akcje nie były skuteczne. Miedź wciąż utrzymywała się przy piłce i w pełni przejęła kontrolę na boisku.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, choć gospodarze oddali kilka groźnych strzałów, te jednak minimalnie mijały bramkę Sapeli. W barwach legnickiego klubu zadebiutował Juan Camara i już w pierwszej sytuacji stworzył z Łobodzińskim akcję, po której padł trzeci gol dla Miedzi. „Łobo” mocno uderzył z ostrego kąta, piłka odbiła się jeszcze od nogi Adriana Basty i wpadła do siatki. Camara mógł jeszcze raz asystować, ale jego podanie do Piątkowskiego nie zakończyło się celnym uderzeniem. Miedź pewnie pokonała Sandecję i awansowała do kolejnej rundy.

- Po porażce z Legią chcieliśmy wrócić szybko na właściwe tory. Puchar traktujemy bardzo poważnie. Dwie bramki szybko ustawiły mecz nad który mieliśmy kontrolę. Jesteśmy zadowoleni z jego przebiegu – powiedział Grzegorz Mokry trener Miedzi.

- Gratuluje Miedzi awansu. Nastawiliśmy się bardzo poważnie do tego meczu. Szkoda niewykorzystanych szans do przerwy, bo gdybyśmy je wykorzystali moglibyśmy wrócić do gry. Miedź do końca kontrolowała ten mecz – mówił Tomasz Kafarski trener Sandecji.

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 0:3(0:2)

Bramki: 7 Forsell, 13 Łobodziński, 72 Basta(s)

Sandecja Nowy Sącz: Kapsa - Basta, Piter-Bučko, Szufryn, Flis - Kanach, Kasprzak, Flaszka (62, Gabrych), Małkowski, Dudzic (72 Chmiel) - Klichowicz (81 Nowak).

Miedź Legnica: Sapela - Bartczak, Cruz, Żyro, Adu Kwame - Łobodziński (80 Piasecki), Purzycki, Fernández (77 Marquitos), Szczepaniak, Forsell (69 Cámara) - Piątkowski.

żółta kartka: Piter-Bučko.

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).