Miedź Legnica awansowała do I ligi! (ZDJĘCIA)

mr, fot. Piotr Krzyżanowski
Podopieczni Bogusława Baniaka rozgromili rywali i awansowali na zaplecze ekstraklasy.

Rywalem legniczan był rewelacyjny w tej rundzie ROW Rybnik.

Piłkarze Miedzi rozpoczęli nieco spięci, ale już w 15. minucie prowadzenia dał Jakub Grzegorzewski uderzeniem z kilku metrów tuż przy słupku. Kilka minut później boisko musiał opuścić Damian Paszliński, a to za sprawą kontuzji. Zastąpił go Grittner.

Minimalne prowadzenie utrzymało się do przerwy. Cały stadion świętował już w przerwie, bo z Bytowa napływały kolejne informacje o kolejnych bramkach, które traci tamtejsza Bytovia.

Po przerwie, w 54. minucie mogło być już 2:0, ale szczęścia zabrakło Grzegorzewskiemu. Chwilę później legniczanie mieli trzeci w tym sezonie rzut karny. Niestety, ale piłka uderzyła tylko w słupek i nadal było 1:0 dla Miedzi.

W 80 minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Szewczuk. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć dwie minuty później, ale zabrakło kilku centymetrów.

Miedź miała piorunującą końcówkę. Najpierw w 90 minucie Zbigniew Zakrzewski strzelił na 3:0. Chwilę później Jakub Grzegorzewski ustalił wynik na 4:0.