Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Legnicki Dom Kultury Atrium z kolejnym grantem. Zobaczcie tą inicjatywę

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Rok Wisławy Szymborskiej
Rok Wisławy Szymborskiej DK Atrium
Jeszcze w tym roku Dom Kultury „Atrium” zrealizuje projekt pt. „Przyjęcie na Piekarach – zapraszamy na 100. urodziny Szymborskiej!”. Jest to plastyczno – literacka inicjatywa nawiązująca do postaci i twórczości Wisławy Szymborskiej – literackiej patronki 2023 r. Celem projektu jest przybliżenie sylwetki poetki przede wszystkim dzieciom i młodzieży z Legnicy i okolic.

Interdyscyplinarna inicjatywa upamiętnia i przywołuje postać Wisławy Szymborskiej w roku, który Senat Rzeczypospolitej ustanowił jej rokiem, oraz w którym obchodziłaby 100. rocznicę urodzin. Głównym wydarzeniem inicjatywy będzie wykonanie muralu pt. „Przyjęcie urodzinowe” symbolicznie nawiązującego do przypadających w 2023 r. setnych urodzin noblistki. Ponadto w ramach zadania odbędzie się wystawa i wernisaż pt. „Sto lat! Wisława Szymborska” udostępniona przez Fundację Wisławy Szymborskiej. W trakcie wystawy przeprowadzone będą oprowadzania dla grup zorganizowanych, a także osób indywidualnych. Spotkanie oraz warsztaty literackie z poetą i legniczaninem Damianem Kowalem, który w 2022 r. przebywał na rezydencji artystycznej w mieszkaniu Szymborskiej w ramach projektu „Rezydencje u Szymborskiej” organizowanego przez Wrocławski Dom Literatury we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Dodatkowo odbędą się warsztaty kolażu, linorytu i sitodruku inspirowane twórczością poetki oraz poranki z poezją Szymborskiej czyli czytanie twórczości noblistki grupom przedszkolnym i szkolnym w otoczeniu wystawy w Domu Kultury „Atrium”. Na zakończenie projektu zaplanowany jest wieczór poezji śpiewanej w wykonaniu legnickiej artystki – Nikoli Wardy oraz uczniów Szkoły Muzycznej – Sztuka dźwięku.

W inicjatywę zaangażowana jest również Spółdzielnia Mieszkaniowa Piekary, Świetlica Terapeutyczna nr 1 oraz Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy. Zadanie jest działaniem społeczno – edukacyjnym otwartym i bezpłatnym dla mieszkańców Legnicy, które odbywać się będzie w różnych częściach miasta, dając możliwość skorzystania z niego szerokiej grupie odbiorców. Projekt realizowany w Programie Dolnośląskie Małe Granty ze środków budżetu Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Więcej informacji o inicjatywie trwającej do 25 grudnia br., znaleźć można na: facebook.com/DomKulturyAtrium. Zapisy: [email protected], tel. 76 856 11 61

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto