Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W czwartek oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Ogród Hesperyd”. Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Wystawa „Ogród Hesperyd” podsumowuje trzydziestolecie pracy twórczej Małgorzaty Korenkiewicz, artystki z Jawora. Wystawę można obejrzeć w Galerii Ring. Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na oprowadzanie kuratorskie w czwartek 15 lutego o godzinie 17:00.

Galeria Sztuki zaprasza do „Ogrodu Herperyd”

„Ogród Hesperyd” – taki tytuł nosi nowa, jubileuszowa wystawa Małgorzaty Korenkiewicz, którą można oglądać w Galerii Ring. To nawiązanie do pięknego, lecz pilnie strzeżonego, mitologicznego miejsca, którego zachwycające bogactwo jest niedostępne dla ludzi. Artystka wykreowała własny świat na podobieństwo tego Ogrodu – pełen postaci, metafor, warstw i symboli. W czwartek 15 lutego o g. 17.00 – podczas oprowadzania kuratorskiego w Galerii Ring – będzie można poznać jego tajemnice. Wstęp wolny.

Wystawa „Ogród Hesperyd” została zrealizowana przez Galerię Sztuki w Legnicy we współpracy z Muzeum Regionalnym w Jaworze oraz Wrocławskim Okręgiem ZPAP. Podsumowuje trzydziestolecie pracy twórczej Korenkiewicz. Zobaczymy na niej dzieła z początków kariery artystki, ale też prace najnowsze. „Fabularyzacja, narracyjność, przedstawieniowość i pewna baśniowość występująca tuż obok zwyczajnej codzienności, rodzajowość i ikonograficzność scen, a nade wszystko – szerokie i głębokie nawiązania do symbolizmu – to główne cechy twórczości ostatnich lat artystki. Wiele tu autoportretów czy stylizowanych ujęć z licznymi odwołaniami do archetypów i mitologii” – zauważa Justyna Teodorczyk we wstępie do katalogu.

Przed nami nie tylko czwartkowe oprowadzanie, ale kolejne wydarzenia towarzyszące ekspozycji, które odbędą się w marcu – warsztaty plastyczne (1 marca) i spotkanie autorskie z Małgorzatą Korenkiewicz i Arkadiuszem Mułą, dyrektorem Muzeum Regionalnego w Jaworze (15 marca).

Małgorzata Korenkiewicz – ur. w 1968 r. w Jaworze, absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP), 1994. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym oraz malarstwem na jedwabiu, w przeszłości także projektowaniem kostiumów i tworzeniem filmów krótkometrażowych.

Od 2001 r. rzeźbi w lodzie i śniegu oraz tworzy wielkoformatowe projekty rzeźbiarskie w piasku. Najważniejszą rolę odgrywa dla niej forma i treść. Jak sama mówi: Jakkolwiek z formą eksperymentowałam na różnych etapach mojej twórczości, zawsze dbałam o czytelny przekaz, o treść, którą niesie ze sobą dzieło. Staram się tworzyć obrazy, które mówią, zawrzeć maksimum informacji, używając różnych symboli opisujących rzeczywistość. Artystka ma na swoim koncie liczne wystawy w kraju i za granicą oraz szereg nagród w prestiżowych konkursach rzeźbiarskich na świecie. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach muzealnych i prywatnych. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Mat. Galeria Sztuki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto