MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna sadzi lasy. Las dębowy powstał w Mrozowie, kolejne zazielenią powiat legnicki i głogowski

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Las w Mrozowie - LSSE posadziło tam 1600 drzew
Las w Mrozowie - LSSE posadziło tam 1600 drzew mat. LSSE
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna kontynuuje akcję „Rośnij razem z nami”, w ramach której sadzone są nowe drzewa. 1600 drzew zasadzono w gminie Miękinia, wkrótce kolejne lasy powstaną w powiecie legnickim i głogowskim. Szczegóły poniżej.

W tym roku, przy udziale LSSE, zasadzono już ponad 2000 drzew - kilkaset w okolicach szkół oraz 1600 w Mrozowie

W ramach realizowanego przez LSSE projektu „Rośnij razem z nami” posadzono drzewa w podwrocławskiej Gminie Miękinia (powiat średzki). Na działce w Mrozowie zasadzono 1600 dębów szypułkowych. Sadzonki umieszczono w regularnych odstępach, a teren zabezpieczono siatką. Kluczowe znaczenie ma tutaj trzyletni plan pielęgnacji nowo posadzonych drzew, który zapewni ich prawidłowy wzrost i rozwój.

LSSE informuje, że kolejne nasadzenia nowych drzew zrealizowane będą w gminie Prochowice. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Legnicy omówiono szczegóły współpracy.

Bardzo się cieszę, że pan starosta, Adam Babuśka, pani wicestarosta, Janina Mazur, oraz pani burmistrz Prochowic, Alicja Sielicka, zechcieli włączyć się do naszej akcji. Wierzę, że efekty będziemy mogli podziwiać już jesienią, ale dzisiaj oficjalnie ogłaszamy zasadzenie drugiego lasu Legnickiej Strefy, tym razem w gminie Prochowice – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Powiat legnicki od kilku lat realizuje program wspólnie z samorządem województwa dolnośląskiego, w ramach którego posadzono już kilkaset drzew. Dbamy, żeby władze publiczne wypełniły drzewami te miejsca, w jakich możliwe są nowe nasadzenia. Dzięki akcji zaproponowanej przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, robimy kilkukrotne przyspieszenie w tym procesie. Cieszę się, że udało się porozumieć w tej sprawie również z panią burmistrz Prochowic. Mamy świetne miejsce na ten projekt i myślę, że las będzie pod odpowiednią opieką – dodaje Adam Babuśka - Starosta Legnicki.

Nowe drzewa pojawią się również w powiecie głogowskim, gminie Kotła. Miejsce zostało wybrane w związku z budową przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną parków przemysłowych, w tym Parku Aglomeracji Głogów, którego obszar znajduje się właśnie w gminie Kotla.

Kolejne lasy mogą powstać w powiatach złotoryjskim, wołowskim, polkowickim i lubińskim. Sadzenie drzew przez LSSE na celu ochronę środowiska poprzez zwiększenie zalesienia, ograniczające negatywny wpływ działalności gospodarczych na otoczenie.

Las w Mrozowie - LSSE posadziło tam 1600 drzew

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna sadzi lasy. Las dębowy...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto