Dzielnicowi z Legnicy i powiatu legnickiego. To oni czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Poznaj swojego dzielnicowego! [ZDJĘCIA, NAMIARY]

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Przedstawiamy Wam zdjęcia dzielnicowych Legnicy i okolic wraz z wykazem ulic lub miejscowości, jakimi się zajmują oraz namiarami. 

Zobacz kolejne zdjęcie >>>>>
Przedstawiamy Wam zdjęcia dzielnicowych Legnicy i okolic wraz z wykazem ulic lub miejscowości, jakimi się zajmują oraz namiarami. Zobacz kolejne zdjęcie >>>>>KMP w Legnicy
Znacie swojego dzielnicowego? Jeśli nie, w galerii przedstawiamy Wam zdjęcia dzielnicowych Legnicy i okolic wraz z wykazem ulic lub miejscowości, jakimi się zajmują oraz namiarami. Zaktualizowana baza! Kliknij w zdjęcie i zobacz, kto dba o bezpieczeństwo w Twoim rejonie.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

Do zadań dzielnicowych należy m.in.:

  • prowadzenie rozpoznania przydzielonego mu rejonu pod względem osobowym, terenowym, zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego;
  • realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;
  • realizowanie zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
  • rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich w zakresie pozostającym we właściwości Policji;
  • dokonywanie wywiadów i ustaleń na rzecz podmiotów uprawnionych;
  • realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń;
  • kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.

Dzielnicowi realizują swoje zadania na poziomie lokalnym. Teren działania każdej jednostki organizacyjnej Policji podzielony jest na mniejsze obszary, które w przypadku dzielnicowych nazywają się rejonami służbowymi dzielnicowych. Każdy dzielnicowy posiada „swój rejon służbowy”.

Dzielnicowi swoją służbę, która nazwana jest obchodem, pełnia głównie przemieszczając się pieszo w ramach swojego rejonu służbowego. Służbę pełnić mogą również wspólnie z dzielnicowym z sąsiadującego rejonu służbowego, czy też wykorzystywać środek transportu, co ma szczególne znaczenie w rejonach gminnych.

Dzielnicowi są policjantami pierwszego kontaktu w związku z czym dla Państwa wygody zostali wyposażeni w niezbędne narzędzia komunikacji. Każdy dzielnicowy został wyposażony w służbowy telefon komórkowy, którego numer został „przypisany do rejonu służbowego”, co oznacza, iż nawet w przypadku zmiany personalnej na stanowisku dzielnicowego znany Państwu numer nie ulega zmianie. Podobnie każdy dzielnicowy ma zapewniony dostęp do poczty elektronicznej, której adres dla ułatwienia rozpoczyna się od wyrażenia [email protected] Analogicznie jak numer służbowego telefonu komórkowego adres ten jest przypisany do rejonu służbowego i nie ulega zmianie.

Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Źródło: policja.gov.pl

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

L
Leg.

Tak samo widzę swojego dzielnicowego jak innych policjantów w Legnicy czyli wcale!

Dodaj ogłoszenie