Wybierz miasto

Artykuły Sport Legnica

Sortuj według:
    • Zawodnicy z Klubu Karate Kyokushin Legnica zdobyli w Japonii stopnie mistrzowskie

Sportowcy z Klubu Karate Kyokushin Legnica - Krzywicki Dojo- IKOKS POLAND przebywali w Japonii. Aleksander Krzywicki i Aleksander Krzywicki Junior wzięli udział w Międzynarodowej wymianie organizacji IKOK Sonoda do której Klub należy. W tych dniach odbyło się Seminarium standaryzujące nauczania Karate, Międzynarodowe Mistrzostwa IKOKS oraz egzamin na stopnie mistrzowskie . Mistrzostwa odbyły się w Kategorii Open w konkurencji Kumite. Aleksander Krzywicki Junior wywalczył pierwsze miejsce oraz zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju .Aleksander Krzywicki Senior w kategorii Masters Open zdobył drugie miejsce. Wszystkie walki odbywały się bez ochraniaczy. Dodatkowo Aleksander Krzywicki Junior zdał z wyróżnieniem egzamin na stopień mistrzowski shodan (1 Dan) Aleksander Senior - nidan (2Dan). Dziękuję żonie Agacie za wsparcie, pomoc i zrozumienie. Dziękujemy legnickiej firmie Crime Service za pomoc. Sensei J. Szymański ,Sensei G. Lewandowski, Sensei R. Semik, Senpai I. Schroter - dziękujemy. Domo Arigato ! OSU!!! Aleksander Krzywicki

• Znajdź się na zdjęciach z meczu MKS Miedzi Legnica z Wisłą Płock

W meczu przed własną publicznością w rozgrywkach I Ligi Piłki Nożnej Miedź Legnica wygrała z Wisłą Płock 4 : 0 . Na stadionie pojawiło się wielu kibiców. Byłeś na meczu? Znajdź się na zdjęciach!

• Piłkarze Miedzi Legnica przed własną publicznością wygrali z Wisłą Płock, zdjęcia

Miedź Legnica wygrała 4:0 z Wisłą Płock w 12 kolejce Fortuna 1 Ligi Piłki Nożnej. Bramki dla Miedzianki zdobyli Nemanja Mijusković (15’, 50’-k.), Marcel Mansfeld (31’), Bartosz Guzdek (87’). Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wojewoda Jarosław Obremski zakazał wpuszczania kibiców na trybunę C stadionu Miedzi Legnica w Legnicy podczas meczów z Wisłą Płock (21 października) i Resovią Rzeszów (3 listopada)

• Puchar Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego, legniczanie z sukcesami

W Sandomierzu odbył się Puchar Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego, w którym wystartowało 276 zawodników z 34 klubów z Polski oraz bardzo silna reprezentacja Łotwy. SO-KYOKUSHIN LEGNICA ( Legnicki Klub Karate SO-KYOKUSHIN oraz Centrum Sportów Walki HODANA ), w tych prestiżowych zawodach reprezentowało czworo zawodników. Ada Nowosielska wygrała swoją kategorię i zdobyła Puchar Polski, Maja Sosnowska wywalczyła swoją kategorię i zdobyła Puchar Polski. Filip Droszczak po 2 wygranych walkach zameldował się tuż za podium na 4 miejscu. Marta Topolińska tym razem odpadła z zawodniczką, która przegrała dopiero walkę finałową. Walki były bardzo twarde, a przeciwnicy utytułowani i dobrze przygotowani. Jak trudno było zdobyć medal świadczy fakt, że dla reprezentantów Polski były to ostatnie zawody przed listopadowymi Mistrzostwami Świata. Tym bardziej należy docenić sukcesy podopiecznych sensei Krzysztofa i Kamila Hodana.

• Turniej Nakamura Polish Open Karate Kyokushin, legniczanie wrócili z medalami

W Limanowej obyła się 3 edycja IKO Nakamura Polish Open Karate Kyokushin. W Turnieju wystartowało 454 zawodników z 60 klubów z 12 organizacji. Klub Karate Kyokushin -Krzywicki Dojo - IKOKS POLAND z Legnicy w klasyfikacji generalnej zajął 7 miejsce. Niesamowite wydarzenie i sukces naszych zawodników : Anna Yaroshynska - 1 miejsce, Aleksander Krzywicki Junior -1 miejsce ,Alexandr Atanasov - 1 miejsce, Nina Zandukeli wywalczyła 3 miejsce Yan Yaroshynskyi -1 miejsce w kat. senior, Dominik Yaroshynskyi - 2 miejsce, Michał Schröter-2 miejsce ,Wiktor Skóra - 3 miejsce, Christian Atanasov, Daniło Medvetskyy i Antoni Bystry 5-8 miejsce. Anna Yaroshynsja zostaje najlepszą zawodniczką turnieju. Należy wspomnieć, iż Anna i Aleksander Junior we wszystkich 3 edycjach zdobywają złote medale. Yan Yaroshynskyi odniósł największy sukces zdobywając w kat senior - 70kg złoty medal i nagrodę pieniężna w postaci stypendium. Dziękuję Hurtowni warzyw I owoców - SYLWIA , Firmie CRIME SERVICE , firmie MADEX, Dziękuję Sensei Aleksander Junior za przygotowanie zawodników do Turnieju. Aleksander Krzywicki

• Pomidorowa alternatywa organizuje w Wałbrzychu Bieg Fatass! I zaprasza wszystkich chętnych. Uwaga, to nie są zawody!

W dosłownym tłumaczeniu chodzi o to, żeby ruszyć "tłusty zadek". Fatass to biegi organizowane również w Stanach Zjednoczonych, gdzie cieszą się ogromną popularnością. Tam jednak startować może tylko garstka osób, kto pierwszy ten lepszy. U nas zaproszeni są wszyscy chętni. To nie są zawody, to wspólny bieg po zdrowie zachęta, by zrzucić parę kilogramów. Fatss organizuje Pomidorowa Alternatywa z Wałbrzycha. Ale co to takiego i skąd ta nazwa? Wyjaśniamy poniżej.

• Trochę grozy, dużo zabawy. Wyjątkowe przebrania gwiazd sportu na Halloween

Halloween obchodzone jest co roku 31 października w wielu krajach świata. Wyjątkowymi przebraniami i kostiumami na tę okazję gwiazdy sportu - piłki nożnej i innych dyscyplin - chwalą się w internecie, prezentując zdjęcia swoje, jak i całej rodziny. Wybraliśmy najciekawsze halloweenowe pomysły z ostatnich lat zrealizowane przez osoby związane ze światem sportu w Polsce i na świecie.

• Znajdź się na zdjęciach z meczu MKS Miedzi Legnica z Resovią Rzeszów

W meczu przed własną publicznością w rozgrywkach I Ligi Piłki Nożnej Miedź Legnica przegrała z Resovią Rzeszów 1 : 2 . Na stadionie pojawiło się wielu kibiców. Byłeś na meczu? Znajdź się na zdjęciach!

• Piłkarze MKS Miedzi Legnica przegrali z Resovią Rzeszów, zdjęcia

W 14 kolejce I Ligi Piłki Nożnej Miedź Legnica - Resovia Rzeszów 1 : 2 , bramkę dla Miedzianki strzelił Damian Michalik. Mecz u boku Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego oglądał Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski

• Zawodnicy KS Basket Legnica wygrali z Domino Polonią Świdnica, zdjęcia

W hali Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego koszykarze Basketu Legnica wygrali z Domino Polonią Świdnica 104:91 w rozgrywkach III Ligi Koszykówki Mężczyzn . Przypomnijmy, w drużynie legnickiej gra Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworze Daniel Iwański, który zdobył 7pkt a Damian Szablewski zdobył aż 30 pkt. Basket Legnica - Polonia Domino Świdnica 104:91 (15:29, 21:21, 34:17, 18:21, 16:3) Basket: Giergielewicz 5, Chmielewski 10, Szablewski 30, Macowicz 14, Jaworski 24, Kostek 4, Dziadulewicz 7, Kowalski 3, Iwański 7. Polonia: Olszak, Kaczmarczyk 2, Młynarski, Soboń 24, Sieńko 7, Kosmala 21, Stokłosa 19, Poradzisz 18.

• Piłkarze Kofeksu Legnica wygrali z Górnikiem Lubin, zobaczcie zdjęcia

W meczu rundy jesiennej Klasy Okręgowej Konfeks Legnica - Gwardia Białołęka 5 : 0. Liderem grupy jest Chojnowianka Chojnów a Konfeks Legnica zajmuje czwarte miejsce.

• Międzynarodowe Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin, legniczanie wrócili z medalami

Aż 17 medali wywalczyli zawodnicy KKKL - Krzywicki Dojo IKOKS POLAND podczas VIII Międzynarodowych Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin ,które odbyły się w Wilkowicach. Konkurencja Kumite - Aleksander Krzywicki Junior 1 miejsce, Anna Yaroshynska 1 miejsce ,Zuzanna Opaczewska 1 miejsce, Alexandr Atanasov 1 miejsce, Daniło Medvetskyy 1 miejsce, Nina Zandukeli 1 miejsce, Michał Schröter-3 miejsce w kumite i 1 miejsce w Kata. Mirra Andriichuk 2 miejsce, Antoni Bystry 2 miejsce ,Christian Atanasov 3 miejsce i Dominik Yaroshynsky 3 miejsce. Konkurencja Kata - Alexandr Atanasov 1 miejsce, Christian Atanasiv 1 miejsce, Nina Zandukeli 1 miejsce, Anna Yaroshynska 2 miejsce ,Dominik Yaroshynskyi 2 miejsce, Mirra Andriichuk 2 miejsce, ,Aleksander Krzywicki Junior 3 miejsce. 9 medali złotych ,5 srebrnych i 3 brązowe pozwoliły na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej dla Krzywicki Dojo Legnica. Dziękujemy Hurtowni ""Sylwia", Firmie "Crime Service", Firmie "Madex" ,wszystkim rodzicom. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i jak zawsze perfekcyjna organizację Turnieju. Aleksander Krzywicki