Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Związek Pracodawców Polska Miedź jest jedną z najprężniej działających organizacji w Polsce

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0., Centrum Mediacji, Program Mentoringowy, konferencje dla biznesu i samorządów, szkolenia, webinary, seminaria, edukacja prawna, międzynarodowa współpraca… Nie sposób wyliczyć wszystkich działań Związku Pracodawców Polska Miedź. Śmiało można za to powiedzieć, że to jedna z najsilniejszych organizacji zrzeszających pracodawców w Polsce.

22 czerwca odbyło się XXXIV Zgromadzenie Ogólne Związku Pracodawców Polska Miedź. To była znakomita okazja do podsumowania działalności Związku i rozmowy o jego planach na przyszłość. Zgromadzenie udzieliło absolutorium członkom Zarządu i w związku z upływem kadencji wybrało nowy skład Rady Związku. Będzie ona nadal pracować pod przewodnictwem Marcina Chludzińskiego, Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Rada powołała na III kadencję Zarząd Związku w niezmienionym składzie: Beata Staszków, Prezes Zarządu oraz Paweł Ernst i Piotr Karwan, Wiceprezesi Zarządu. Związek Pracodawców Polska Miedź zrzesza blisko 120 firm nie tylko z Dolnego Śląska. Obok oddziałów i spółek Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. są wśród nich także lokalne samorządy i ich jednostki organizacyjne, uczelnie wyższe oraz małe i średnie firmy z różnych branż.

Różnorodność jest naszą siłą. Synergia wiedzy i doświadczeń wielu rodzajów organizacji, od globalnych koncernów takich jak KGHM poprzez duże firmy prowadzące międzynarodową działalność, po mniejsze, czasami rodzinne przedsiębiorstwa daje niebywałe efekty. W Związku pracodawcy znajdują przestrzeń do współpracy i możliwość nawiązywania wartościowych relacji biznesowych. Każda z firm członkowskich może liczyć na pełny dostęp do szerokiej oferty wsparcia biznesu, szacunek, życzliwość i zainteresowanie- zapewnia Beata Staszków, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Związek Pracodawców Polska Miedź
Materiały prasowe

Propozycje Związku są niezwykle atrakcyjne i, co istotniejsze, bardzo użyteczne dla przedsiębiorców

Wystarczy przywołać sprawozdanie z działalności w minionym roku przedstawione podczas Zgromadzenia Ogólnego. W kilkuset wydarzeniach organizowanych przez ZPPM uczestniczyło kilka tysięcy osób. Związek dzieli się wiedzą i dobrymi praktykami. Temu celowi służą m.in. kongresy, konferencje i seminaria dotyczące rozwoju przedsiębiorczości, przemysłu wydobywczego, finansów oraz prawa. Wspiera rozwój kompetencji osobistych i zawodowych managerów oraz pracowników firm członkowskich poprzez szkolenia z zakresu zarządzania zespołami, negocjacji handlowych, trudnych sytuacji w biznesie itp. Ponad 100 osób wzięło udział w pięciu edycjach Programu Mentoringowego. W Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0 Związek wprowadza przedsiębiorców w świat nowoczesnych technologii. Prowadzi także Centrum Mediacji oraz szeroką edukację prawną. Eksperci ZPPM biorą udział w pracach ważnych krajowych gremiów (np. Radzie Dialogu Społecznego, czy ministerialnych komisjach międzyresortowych), stale monitorują prawodawstwo polskie i europejskie. Tylko w 2021 roku zajmowali się 615 projektami aktów legislacyjnych. Pracodawcy mogą nawiązać nowe kontakty biznesowe podczas spotkań networkingowych, gali, śniadań biznesowych, czy imprez sportowych.

Sami jesteśmy zaskoczeni tym, jak dużo było wydarzeń. Wszystkie działania mają wspólny mianownik. Jest nim skuteczne wsparcie firm członkowskich w codziennym funkcjonowaniu i rozwoju. Wiemy, że prowadzenie biznesu, zwłaszcza w ostatnich miesiącach najpierw naznaczonych kryzysem związanym z pandemią COVID-19, a później niestabilną sytuacją geopolityczną wywołaną wojną w Ukrainie, jest wyjątkowo trudne i nieprzewidywalne. Chcemy przedsiębiorcom pomóc, wskazywać rozwiązania, badać trendy, szukać nowych idei i pomysłów – deklaruje Beata Staszków.

Związek Pracodawców Polska Miedź
Materiały prasowe

A jak te działania postrzegają przedsiębiorcy?

Z okazji 25-lecia ZPPM przeprowadzono badania, w których uczestniczyła większość firm członkowskich, wystawiając Związkowi celującą ocenę. ZPPM praktycznie w 100% spełnia oczekiwania pracodawców. Działalność Związku jest także spójna z polityką społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzoną przez KGHM Polska Miedź S.A. Gospodarczy rozwój regionu zajmuje w niej strategiczne miejsce.

KGHM to największy pracodawca w regionie. Oznacza to wielką odpowiedzialność nie tylko za teraźniejszość, ale i przyszłość Zagłębia Miedziowego i całego Dolnego Śląska. Mamy świadomość, że od siły biznesu zależy pomyślność nas wszystkich. To małe i średnie firmy generują największy procent PKB i mają ogromne znaczenie dla budowania gospodarczej potęgi regionu i kraju. Dlatego wspieramy przedsiębiorczość. Naszym zadaniem jest stymulowanie i inspirowanie firm oraz tworzenie przyjaznego klimatu dla ich rozwoju – podkreśla Paweł Ernst, Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź oraz Dyrektor Departamentu Wdrażania Strategii i Projektów Strategicznych w KGHM Polska Miedź S.A.

Związek Pracodawców Polska Miedź jest inicjatorem różnorodnych działań sprzyjających współpracy biznesu i samorządów. To dwa zależne od siebie światy. Wiele zależy od wzajemnego zrozumienia, współdziałania i szukania ważnych dla lokalnych społeczności celów.

Jesteśmy przekonani, że drzemie w tym obszarze ogromny i niewykorzystany jeszcze do końca potencjał. Wszystkie siły, które mają wpływ na rozwój gospodarki, powinny w pierwszej kolejności myśleć lokalnie. Nazywam to patriotyzmem gospodarczym. Poczujmy się w obowiązku wzajemnie o siebie dbać, wspierać się, realizować wspólne przedsięwzięcia i projekty, kupować lokalne produkty. Tworzenie płaszczyzn długofalowej współpracy przedsiębiorców i samorządowców jest jedną z idei Związku Pracodawców Polska Miedź. Jako radny Sejmiku Dolnośląskiego pomagam te dwa światy łączyć – zaznacza Piotr Karwan, Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Związek Pracodawców Polska Miedź
Materiały prasowe

Konkretnym przykładem regionalnej współpracy jest powołanie przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego. W pracach Rady uczestniczą przedstawiciele biznesu, samorządów, KGHM oraz Związku Pracodawców Polska Miedź.

Naszym celem jest zachęcenie jak największej liczby przedsiębiorców z regionu do skorzystania z możliwości inwestycyjnych, jakie stwarzają SSE. Wciąż pokutuje mit, że to propozycja dla dużych zagranicznych koncernów. Tymczasem bardzo wiele na ulokowaniu swoich przedsięwzięć w strefach mogą zyskać małe i średnie firmy. Będziemy także przygotowywać dla samorządów rekomendacje w zakresie działań, które mogą przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej danej gminy lub powiatu – zapowiada Przemysław Bożek, Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, członek Rady Związku Pracodawców Polska Miedź.

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprasza firmy do zrzeszania się w tej organizacji. Więcej informacji o działalności ZPPM można znaleźć na stronie www.pracodawcy.pl oraz na profilach Związku w mediach społecznościowych.

Zapraszamy także na spotkanie do nas. Chętnie przedstawimy ofertę Związku, opowiemy, o korzyściach, jakie przedsiębiorcy odnoszą ze współpracy z nami, posłuchamy nowych pomysłów na działania. Nasze drzwi są zawsze szeroko otwarte dla wszystkich pracodawców – zachęca Piotr Karwan, Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Warto podkreślić, że wiele z działań Związku ma charakter otwarty i może w nich wziąć udział każdy zainteresowany daną tematyką.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto