Zdjęcia z trybun i murawy - mecz Miedzi Legnica z Radomiakiem Radom! [FOTO]

Legniczanie rozegrali świetne spotkanie i pokonali przed własną publicznością - Radomiaka Radom! Byliście na tym spotkaniu? Znajdźcie się na zdjęciach z trybun! Fani legniczan byli dziś 12. zawodnikiem! Przypomnijmy - Miedź wygrała 3:1!

To był typowy mecz o sześć punktów. Legniczanie musieli wygrać, żeby nie stracić kontaktu ze ścisłą czołówką ligi. Zadanie zrealizowali i pokonali Radomiaka 3:1.

Co zaskakujące legniczanie wyszli na murawie bez... nominalnego napastnika. Już pierwsza połowa pokazała, że dla podopiecznych Dominika Nowaka nie stanowi to wielkiego problemu. Z przodu operował grający zwykle na skrzydle Jakub Łukowski, który znakomicie odnalazł się w nowej roli.

Trzeba przyznać, że legniczanie już dawno nie zagrali tak kreatywnie i skutecznie zarazem. Wystarczyło pierwszych 13. min., żeby uderzenie Zielińskiego znalazło drogę do siatki. Miedź poszła za ciosem i pięć minut później prowadziła już 2:0. Bramkę głową po dośrodkowaniu Dawida Korta z rzutu rożnego zdobył Adrian Purzycki. W 42 min gola na 3:0 po rykoszecie zdobył Łukowski, pieczętując swój bardzo dobry występ.

Na początku drugiej połowy Ojamaa powinien podwyższyć na 4:0, ale fatalnie wykonał rzut karny, nie trafiając nawet w światło bramki. Goście za to zdawali się wrócić z dalekiej podróży i ich gra coraz bardziej przypominała tę, do której nas w tym sezonie przyzwyczaili.

Goście dopięli swego dopiero w 86 min, kiedy to po dobrze rozegranym rzucie wolnym honorowego gola strzelił dobrze znany na Dolnym Śląsku Maciej Górski. Ostatecznie Miedź wygrała 3:1.