Zawodnicy z Legnicy z medalami mistrzostw Europy! [ZDJĘCIA]

Zawodnicy z Legnicy jak zwykle nie zawiedli! Tym razem przywieźli medale z mistrzostw Europy! Reprezentanci naszego miasta ze słoweńskiego Mariboru przywieźli 8 krążków!

Ogromnym sukcesem zakończył się start legnicki zawodników w tegorocznych mistrzostwach Europy, które rozegrane zostały w dniach 12 – 15 kwietnia w słoweńskim Mariborze. Legniczanie do domu powrócili z 8 medalami i tytułem najlepszego zawodnika dla Macieja Żuka.

W składzie Reprezentacji Polski na europejski czempionat znalazła się aż szóstka zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do: debiutanci Paweł Woźniak, Monika Kowalczyk i Wiktoria Miądzel oraz doświadczeni seniorzy Wioletta Hanisch, Maciej Żuk i Magdalena Kisiel.

Swój życiowy sukces w Słowenii osiągnął najbardziej doświadczony w gronie legniczan Maciej Żuk, który w mistrzostwach Europy juniorów debiutował w 2005 r. we włoskiej Terracinie
a w Mariborze reprezentował Polskę po raz dziewiąty na poziomie seniora. Zawodnik LKT Legnica po pięciu wygranych walkach sięgnął w końcu po swój upragniony tytuł Mistrza Europy w walkach kategorii średniej do 70 kg. W drodze po złoto pokonał kolejno reprezentantów: Bułgarii, Włoch, Białorusi, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Nasz zawodnik wywalczył ponadto trzy srebrne i jeden brązowy medal w turnieju drużynowym i został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Europy Seniorów 2018.
Dorobek medalowy zawodników z Legnicy uzupełniły jeszcze trzy brązowe medale wywalczone przez:
Magdalena Kisiel – w walkach seniorek do 56 kg,
Wioletta Miśkiewicz – w walkach seniorek pow. 75 kg,
Paweł Woźniak – w walkach drużynowych juniorów. Nasz zawodnik wygrał dla swojej drużyny trzy pojedynki i jeden zremisował. Okazał się najmocniejszym punktem polskiego zespołu, który w drodze do medalu pokonał kolejno ekipy z Hiszpanii, Irlandii i Norwegii. Polacy w półfinale ulegli drużynie gospodarzy Słowenii.

W Mariborze swój debiut w mistrzostwach Europy zaliczyły Monika Kowalczyk i Wiktoria Miądzel. Obie legniczanki odpadły w pierwszej rundzie przegrywając z bardziej doświadczonymi rywalkami.
W XXXIII Mistrzostwach Europy Maribor 2018 wystartowało 642 zawodników z 28 państw.

Kolejne międzynarodowe starty naszych kadrowiczów to wrześniowy Puchar Świata w australijskim Sydney oraz październikowy Puchar Europy w rumuńskim Sibiu. Przed przerwą wakacyjną zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wystartują jeszcze w czterech turniejach krajowych w tym między innymi w majowych XXVII Mistrzostwach Polski Juniorów Kłobuck 2018 oraz XXII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Nowa Ruda Słupiec 2018.