Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do z trzema medalami mistrzostw Polski seniorów w Głubczycach

Klaudia Korfanty
mat. prasowe UM Legnica
Kolejne sukcesy zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do. W Głubczycach na mistrzostwach Polski seniorów legniczanie wywalczyli aż trzy medale. Szczegóły poniżej.

Kolejne medale mistrzostw Polski wywalczyli zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do. W miniony weekend 11-13 czerwca 2021 roku w Głubczycach rozegrany został krajowy czempionat w kategorii seniorów, w którym rywalizowało 143 zawodników z 31 klubów.

Medale dla LKT wywalczyli:

• Maciej Żuk – srebrny medal w walkach do 78 kg,
  • Magdalena Kisiel – brązowy medal w walkach do 56 kg,
  • Paweł Woźniak – brązowy medal w walkach do 70 kg,

Tuż za podium zameldował się Marcin Blicharski w walkach do 78 kg.

Turniej w Głubczycach kończył pierwszą część sezonu 2021. Teraz zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do czeka obóz sportowy w Jarosławcu oraz przerwa wakacyjna.

Z początkiem września zgrupowaniem reprezentacji Polski ruszą przygotowania do listopadowych Mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w dniach 21–28 listopada 2021 r. w hiszpańskiej La Nucia. Zanim jednak przyjdzie czas wyprawy na Półwysep Iberyjski, legniczan czeka jeszcze decydujący o ostatecznym kształcie kadry Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Nowej Rudzie Słupiec, Międzynarodowy Master Mazovia Cup w Ciechanowie oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląsko-Opolskiego. Trzymamy kciuki!

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do z trzema medalami mis...

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?