Zagłębie Lubin minimalnie lepsze od Miedzi w sparingu

zdjęcie ilustracyjne
Za nami kolejny mecz kontrolny Miedzi Legnica. Tym razem rywalem podopiecznych Dominika Nowaka było Zagłębie Lubin. Piłkarze w pomarańczowych trykotach wygrali 1:0.

W pierwszej połowie spotkania najwięcej działo się w środkowej strefie boiska, gdzie nie brakowało walki. Dogodnych sytuacji z obu stron nie było wiele, a grę w początkowej fazie meczu utrudniał rzęsiście padający deszcz.

Cztery minuty przed przerwą nad bramką Miedzi główkował Filip Starzyński. Za chwilę mocnym strzałem nad poprzeczką odpowiedział Henrik Ojamaa.

Więcej działo się po zmianie storn. W 54 minucie Starzyński popisał się pięknym strzałem z dystansu, a piłkę zatrzymała dopiero poprzeczka. Cztery minuty później Bartosz Kopacz wykorzystał dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego i strzałem głową dał KGHM Zagłębiu prowadzenie. Później lubinianie starali się prowadzić grę, ale zagrożenie stwarzali głównie ze stałych fragmentów. Ostatnie fragmenty gospodarze zagrali w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę za uderzenie Macieja Koziary otrzymał Sasa Balić.

KGHM Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1:0 (0:0)

Bramki: Kopacz (58)

Czerwona kartka: Balić (87)

KGHM Zagłębie: 12. Forenc – 2. Kopacz, 33. Guldan, 55. Oko, 3. Balić, 24. Tosik, 8. Poręba (83' 11. Poręba), 18. Starzyński, 44. Czerwiński, 39. Bohar (74' 17. Szysz), 89. Tuszyński

Miedź: 1. Załuska (76' 32. Szpaderski) – 22. Warcholak (59' 70. Pikk), 25. Mijusković (76' 19. Bartczak), 19. Bartczak (46' 26. Repka), 23. Zieliński (59' 2. Conde), 3. Ostrowski (46' 13. Purzycki), 10. Forsell (59' 47. Koziara), 28. Danielewicz (46' 17. Śliwa), 21. Ojamaa (59' 27. Makuch), 8. Marquitos (59' 29. Mislov), 9. Antkowiak (46' 20. Sabala)