Wysoka wygrana Miedzi Legnica w sparingu

mr
Piotr Krzyżanowski
Piłkarze legnickiej Miedzi, na zakończenie obozu w Turcji pokonali FC Kaspij.

Legniczanie schodzili na przerwę przy prowadzeniu 3-0. Bramki dla Miedzi zdobyli: Marcin Orłowski w 33 i 45 (karny) i Jakub Grzegorzewski w 42 minucie.

Po przerwie Kazachowie wyszli na murawę lepiej zmotywowani i zdeterminowani co znacznie wyrównało poziom spotkania. Na początku drugiej połowy zawodnik FC Kaspij mógł zamienić rzut karny na bramkę, jednak zmarnował sytuację. Chwilę później potwierdziła się stara piłkarska maksyma "niewykorzystane sytuacje się mszczą" i bramkę na 4-0 zdobył Kamil Hempel. Kazachowie bramkę honorową zdobyli w ostatniej minucie meczu.

Skład Miedzi Legnica w meczu z FC Kaspij Aktau (Kazachstan - I liga).
I połowa: Syamin - Pilarski, Kucharzak, Paszliński, Zatwarnicki, Garuch, Jarzębowski, Kajca, Gawlik, Orłowski, Grzegorzewski
II połowa: Syamin - Piotrowski, Cisse, Mockało, Bzdęga, Kowal, Zieliński, Gałęza, Grittner, Pazurkiewicz, Hempel.
Z powodu lekkiej kontuzji Tomasza Laskowskiego przez całe spotkanie w bramce Miedzi wystąpił Vladyslav Syamin.