Wstyd w Opolu. Miedź dostała tęgie lanie. Po raz kolejny...

Tym spotkaniem legniczanie mieli się przełamać. Jedyne co złamali to chyba nadzieje kibiców na piękny mecz i komplet punktów.

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Tomas Mikinic, a jedną Krzysztof Janus. Miedź przegrała 0:3 z przedostatnią ekipą w tabeli.

Pierwszej połowy mogłoby w ogóle nie być. Spotkanie było nudne i pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 0:0.

W 73 minucie główkujący Damian Byrtek przypadkowo zagrał piłkę ręką, a sędzia Łukasz Kuźma wskazał na „wapno”. Załuska wyczuł intencje strzelca, ale przy precyzyjnym strzale Tomasa Mikinica nie miał szans. Cztery minuty później Krzysztof Janus strzałem z lewej strony pola karnego podwyższył prowadzenie opolan. W 86 minucie Tomas Mikinic strzałem z pięciu metrów do pustej bramki zakończył kolejną kontrę gospodarzy i Miedź przegrała różnicą trzech goli.

Przypomnijmy w poprzedniej kolejce legniczanie też przegrali. 1:3 z Sandecją Nowy Sącz.