Wiktoria Maciuszek z kolejnymi sukcesami! [ZDJĘCIA]

MR
Pochodząca z Legnicy Wiktoria Maciuszek wróciła z Mistrzostw Polski 14-latków w pływaniu na basenie w Olsztynie z całym workiem medali! Wiktoria na co dzień reprezentuje barwy MKS JUVENIA WROCŁAW.

Wiktoria rozpoczęła pierwszy dzień zawodów od srebrnego medalu na dystansie 50 m stylem dowolnym z rewelacyjnym rezultatem 27.23, natomiast na koniec dnia wraz z drużyną wywalczyła vice-Mistrzostwo Polski w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym.

W drugi dzień zmagań Wiktoria wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym. Triumfowała z wynikiem 28.66, zaledwie 26 setnych sekundy gorszym od rekordu Polski, jako jedyna łamiąc w finale barierę 29 sekund. Niespełna dziesięć minut później zdobyła kolejny medal. Tym razem brąz na 50m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 31.31. Na tym nie skończyła się dobra passa legniczanki, ponieważ z koleżankami z Klubu wywalczyły Mistrzostwo Polski w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym.Trzeci dzień zawodów był potwierdzeniem, że młoda zawodniczka jest w bardzo dobrej formie. Kolejny raz stanęła na podium zdobywając vice- mistrzostwo Polski na 100 m stylem dowolnym, uzyskując czas 59.49 oraz w finale A na dystansie 100 m stylem grzbietowym była szósta .