Uwaga studenci! PWSZ w Legnicy uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych. Będzie nim Prawo zamówień publicznych

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
PWSZ w Legnicy prowadzi rekrutacje na nowy kierunek studiów podyplomowych, jakim jest Prawo zamówień publicznych. Komu przydadzą się studia i co można po nich robić? Szczegóły poniżej.

Na PWSZ w Legnicy będzie nowy kierunek studiów podyplomowych

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy we współpracy z Kancelarią Prawną Pieróg & Partnerzy z Warszawy uruchamia w tym roku akademickim nowe studia podyplomowe pn. „Prawo zamówień publicznych”.

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z regulacjami prawnymi dotyczącymi zamówień publicznych, w szczególności przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, aktami wykonawczymi do tej ustawy oraz źródłami prawa unijnego w obszarze zamówień publicznych.

Ponadto słuchacze zostaną wyposażeni w praktyczne umiejętności związane z przygotowaniem dokumentacji i przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz udziałem w postępowaniu i korzystaniem ze środków ochrony prawnej. Studia przygotowują do pełnienia samodzielnych funkcji w procesie udzielania i ubiegania się o zamówienia publiczne.

Dużym atutem studiów jest prowadzenie zajęć przez prawników - ekspertów w dziedzinie zamówień publicznych, związanych z jedną z najznamienitszych kancelarii prawnych w Polsce, której założyciel jest niekwestionowanym autorytetem w obszarze prawa zamówień publicznych oraz autorem Komentarza do ustawy Prawo zamówień publicznych, Wydawnictwo C.H. Beck.

Studia skierowane są osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy i umiejętności w zakresie prawa zamówień publicznych, a w szczególności do osób biorących udział w procesie udzielania zamówień publicznych – pracowników administracji rządowej i samorządowej, organów administracji publicznej oraz innych instytucji obowiązanych do stosowania przepisów ustawy prawo zamówień publicznych, a także przedsiębiorców ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego i ich pracowników odpowiedzialnych za uzyskiwanie zamówień publicznych.

Adresatami studiów są także osoby zatrudnione w instytucjach kontrolujących proces udzielania zamówień publicznych oraz wszystkie inne osoby zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji zawodowych w obszarze zamówień publicznych.

Studia trwają 2 semestry - 162 godziny dydaktyczne. Zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej podczas sobotnio-niedzielnych spotkań online (w godz. od 9:00 do 16:00); średnio dwa razy w miesiącu.

Komplet dokumentów należy złożyć w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, pokój nr 104 w budynku C, ul. Sejmowa 5A, lub przesłać pocztą z dopiskiem „Studia Podyplomowe” w terminie do 16 kwietnia 2021 r.

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność składania dokumentów (do wyczerpania limitu miejsc). Warunkiem uruchomienia studiów jest zgłoszenie się minimalnej liczby kandydatów.

Źródło: PWSZ w Legnicy

Pandemiczna matura. Uczniowie czują strach

Wideo

Materiał oryginalny: Uwaga studenci! PWSZ w Legnicy uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych. Będzie nim Prawo zamówień publicznych - Legnica Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie