Marcin Romanowski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Polskapresse
W miniony weekend w Zgorzelcu odbył się lekkoatletyczny miting otwierający sezon. Wzięli w nim udział lekkoatleci reprezentujący MUKS Legnica.

Legniczanie startowali w kategorii młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów. Początek sezonu okazał się udany.

Daje to nadzieję, że młodzi, legniccy zawodnicy mają szansę pójść w ślady swojego utytuowanego kolegi, Radosława Cichonia. S

Swój rekord życiowy w pchnięciu kulą odnotowała Kornelia Puchalska (9,82 m). Zajęła tym samym V miejsce. Również na V miejscu uplasowała się Ewa Serafin. Juniorka młodsza w biegu na 100 metrów uzyskała czas 13,39 sek. W kategorii młodzików rewelacyjnie zaprezentował się Kacper Ambroży. W biegu na 100 metrów uplasował się na 2 miejscu (poprawił swój rekord życiowy wynikiem 11,95 sek.).

Taką samą lokatę zajął w biegu na 300 m. Również poprawił swój dotychczasowy rekord – 38,66. To jednak nie koniec dobrych wyników naszych zawodników. Maciej Klatka w sprincie na 100 m zajął V miejsce (11,68 sek), zaś na 300 m – IV miejsce (37,26 sek.). Na dystansie 100 metrów swój wynik poprawił również Paweł Pędziński wynikiem 11,69 sek.