Tygodniowy przegląd prasy 10.07.2022: Legnica, 3.07-9.07.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Legnicy

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Legnicy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Legnicy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Legnicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.07 a 9.07.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kunice stolicą polskiego szanty. Zobaczcie zdjęcia z drugiego dnia festiwalu”?

Przegląd tygodnia: Legnica, 10.07.2022. 3.07 - 9.07.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kunice stolicą polskiego szanty. Zobaczcie zdjęcia z drugiego dnia festiwalu

Festiwal Szanty Kunice odbywał się w dniach 8-9 lipca nad Jeziorem Kunickim. Jest to jedna z najbardziej cenionych imprez szantowych w kraju. Każdego roku na scenie występują najlepsze zespoły muzyki żeglarskiej, co ściąga do Kunic prawdziwe tłumy. Zobaczcie zdjęcia z drugiego dnia festiwalu.

📢 Ostatnie drifty wraków? Wyścigi podrasowanych "złomów" w Dobkowie koło Legnicy w powiecie złotoryjskim. Zobaczcie zdjęcia

Team Wściekły Byk to grupa motoryzacyjna biorąca udział w wyścigach typu Wrak Race. Pochodzią z Dobkowa (k.Świerzawy) na Dolnym Śląsku, ale można ich zobaczyć na torach w całej Polsce. Tym razem po przerwie zorganizowano już czwarty Wrak Race w Dobkowie.

📢 CASTLE PARTY 2022 w Bolkowie trwa. Zobaczcie ile pasji i zaangażowania w detale wkładają uczestnicy tej imprezy w swoje stylizacje

Catle Party w Bolkowie organizowane jest od 1994 roku. Rokrocznie spotykają się tu fani wszystkich rodzajów mrocznej muzyki. Ich stylizacje przyprawiają o zawrót głowy. Każdy szczegół jest tutaj ważny, nie można przejść obojętnie obok uczestników. Zobaczcie te fantastyczne stroje i dbałość o szczegóły.

Tygodniowa prasówka 10.07.2022: 3.07-9.07.2022 Legnica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Legnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nie macie pomysłu na krótki urlop? Zebraliśmy kilka ofert z agroturystyk na Dolnym Śląsku. Noclegi nie są wcale drogie, a miejsca urocze

Macie kilka dni wolnego, a nie opłaca Wam się jechać gdzieś dalej? Dolny Śląsk jest również atrakcyjny turystycznie. Zebraliśmy kilka niedrogich ofert z gospodarstw agroturystycznych w okolicach. Może coś Wam przypadnie do gustu?

📢 Rozpoczął się Festiwal Szanty w Kunicach. Kultowa już impreza co roku przyciąga tłumy mieszkańców regionu, zobaczcie zdjęcia

Festiwal Szanty Kunice odbywa się w dniach 8-9 lipca nad Jeziorem Kunickim. Jest jedną z najbardziej cenionych imprez szantowych w kraju. Każdego roku na scenie występują najlepsze zespoły muzyki żeglarskiej, co ściąga do Kunic prawdziwe tłumy. Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu.

📢 Te czasy minęły bezpowrotnie. Zobacz ulicę Partyzantów w Legnicy na fotografiach sprzed 100 lat! Ulica w centrum miasta jest nie do poznania

Publikujemy kolejną porcję niezwykłych, archiwalnych zdjęć Legnicy. Tym razem zobaczcie na fotografiach sprzed stu lat, a nawet jeszcze z XIX wieku, jedną z ulic w centrum miasta - ulicę Partyzantów. Ciąg kamienic przy ulicy Partyzantów już nie istnieje, możemy go jedynie podziwiać na dawnych zdjęciach. Ulica ta tętniła życiem, widać to na zdjęciach. Kliknij w pierwsze zdjęcie i zobacz całą galerię.

📢 Uroczystość z okazji Święta Policji. Awanse, odznaczenia i listy gratulacyjne dla policjantów z Legnicy i powiatu, zobaczcie zdjęcia

Dzisiaj (8 lipca) w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Były awanse, odznaczenia i listy gratulacyjne. Zobaczcie zdjęcia.

📢 TOP 12 ZOO, zagród i parków zwierząt na Dolnym Śląsku. Te miejsca spodobają się nie tylko dzieciom! [ADRESY, GODZINY OTWARCIA, CENNIKI 2022]

Zobacz TOP 12 najpopularniejszych ogrodów zoologicznych, parków zwierząt i zagród edukacyjnych dla dzieci i dorosłych na Dolnym Śląsku. To świetne miejsca na rodzinną wycieczkę na weekend. Z pewnością nie będziecie się tam nudzić - ani Wy, ani Wasze pociechy! Kliknij w pierwsze zdjęcie i zobacz całą galerię. Pod zdjęciami krótkie opisy, godziny otwarcia, cenniki i adresy.

📢 Drift na rondzie w centrum Jawora. 27-latek w BMW dał popis i wstrzymał ruch, teraz odpowie przed sądem. ZDJĘCIA, FILM

27-letni miłośnik niebezpiecznej jazdy wykonał "popis" na rondzie przy Placu Wolności w Jaworze. Driftując, wstrzymał ruch. Film trafił do sieci, a sprawą szybko zajęła się jaworska policja, która błyskawicznie odnalazła kierowcę. Szczegóły poniżej.

📢 Nocleg w bańce czeka pod Wałbrzychem! Luksusowy namiot w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

Niebanalna przestrzeń, wygoda i szczypta romantyzmu w otoczeniu natury. Na takie walory mogą liczyć goście bańki – domu kopułowego w sielskiej okolicy kilka kilometrów od Wałbrzycha. Poznajcie urokliwą kulę. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Legnica: Budowa Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem, zobaczcie aktualne zdjęcia

Na budowie Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem - ofiarami Przemocy przy ulicy Przemysłowej w Legnicy zakończono już murowanie ścian pierwszego piętra oraz budowę łącznika. Trwa budowa schodów na klatce schodowej z pierwszego na drugie piętro.

📢 Co robić w weekend 8-10 lipca w Legnicy i okolicach? Zobacz nasz cotygodniowy przegląd najciekawszych imprez i wydarzeń

Co się będzie działo w weekend 8-10 lipca w Legnicy i okolicach? Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych wydarzeń: imprez, spotkań, targów, premier kinowych, festiwali. Kliknij w pierwsze zdjęcie i zobacz całą galerię.

📢 Zmiany na targowisku miejskim w Legnicy. Miedź Legnica rezygnuje z zarządzania targowiskiem. Kupcy otrzymają wypowiedzenia umów

Szykują się spore zmiany na targowisku miejskim przy ulicy Partyzantów w Legnicy. Długoletni zarządca terenu, Miedź Legnica S.A., wypowiedział umowę o administrowanie targowiskiem. Szczegóły poniżej.

📢 Złoty Gwóźdź do Trumny Legnickiej Kultury dla prezydenta miasta, zobaczcie zdjęcia

Miłośnicy legnickiej kultury i teatru chcieli wręczyć prezydentowi miasta Tadeuszowi Krzakowskiemu Złoty Gwóźdź do Trumny Legnickiej Kultury wraz z certyfikatem. Do prezydenta nie zostali wpuszczeni, gwóźdź i apel zostawili w biurze podawczym Urzędu Miasta. Szczegóły poniżej.

📢 Wielki podziemny zbiornik retencyjny powstaje pod Placem Słowiańskim w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

Na Placu Słowiańskim w Legnicy rozpoczęła się budowa wielkiego podziemnego zbiornika retencyjnego. W zbiorniku o długości 65 metrów będzie gromadzona spływająca podczas ulew woda z Rynku i placu. Zobaczcie zdjęcia w galerii.

📢 Najnowsze oferty pracy w Legnicy i powiecie legnickim. Proponują nawet 11 tys. zł! Jakich pracowników poszukują pracodawcy? [LIPIEC 2022]

Najnowsze oferty pracy na terenie Legnicy i powiatu legnickiego. Przeglądamy oferty z lipca - kto poszukuje pracowników, jakie proponuje zarobki i co będzie należało do obowiązków nowego pracownika? Możesz zarabiać nawet ponad 11 tysięcy złotych brutto. Szczegóły pod zdjęciami w galerii. Wszystkie oferty pochodzą z Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy.

📢 Powódź w Legnicy i okolicy z 1997 roku, zobaczcie zdjęcia sprzed 25 lat

6 lipca 1997 wielka woda zatopiła południową część Dolnego Śląska, kilka dni później dotarła również do Legnicy. Tylko dzięki bohaterskiej postawie mieszkańców i służb udało się uratować większą część miasta przed zalaniem. Prezentujemy archiwalne zdjęcia naszego fotoreportera, Piotra Krzyżanowskiego z lipca 1997 roku.

📢 Z funduszu "Polski Ład” powstaje rondo w centrum Prochowic , zobaczcie aktualne zdjęcia

Inwestorem jest Gmina Prochowice a z Rządowego Funduszu "Polski Ład” miasto otrzymało 2.615.000,00 zł. Inwestycja związana jest z przebudową głównej drogi w mieście - ulicy Kochanowskiego oraz ulicy Miarki. Na etapie projektowania przyjęto kompleksowe rozwiązania niwelujące wszystkie problemy ruchu drogowego oraz wprowadzono rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu. Wykonawca firma Berger Bau Polska wykona kompleksową przebudowę skrzyżowania wraz z przebudową kanalizacji deszczowej, przebudową oświetlenia ulicznego, zielenią, elementami tzw. małej architektury miejskiej. Zostaną wybudowane obustronne chodniki na całym przebudowywanym odcinku drogi wraz z bezpiecznymi przejściami dla pieszych oraz parkingami. Powstaną także zatoki autobusowe. Koszt całej inwestycji to 3 088 759,03zł.
źródło Bolesław Demecki, Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej UM.

📢 Rakotwórczy azbest, włókno szklane i smołę zakopano na działce pod Legnicą. Odpady mogły skazić wodę [FILM, ZDJĘCIA]

Inspektorzy WIOŚ z Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej, policja z i Centralne Laboratorium Badawcze Oddział w Legnicy odkryli nielegalnie składowane odpady na jednym z pól pod Legnicą. Pobrano próbki wody do badań. Prokuratura otrzymała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, a właścicielowi nieużytku grozi 100 tysięcy złotych kary.

📢 Kolejne kamienice przy ulicy Pobożnego w Legnicy zostały odrestaurowane. Dotąd straszyły, teraz cieszą oko mieszkańców, zobaczcie zdjęcia

Kamienice przy ulicy Pobożnego 13, 14 i 15 odzyskały dawny blask. Jeszcze w ubiegłym roku straszyły swoim wyglądem, dziś podziwiamy odrestaurowane detale architektoniczne. Przeczytajcie więcej o tej inwestycji, a w galerii zobaczcie zdjęcia - jak kamienice wyglądają obecnie, a jak wyglądały przed renowacją.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Irański reżim zaczyna się chwiać

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie