MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tych pracowników będą poszukiwać pracodawcy na Dolnym Śląsku w 2022 roku. Zobacz zawody, w których najłatwiej znajdziesz pracę [LISTA]

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Zobacz, jakich pracowników będą poszukiwali pracodawcy na Dolnym Śląsku w 2022 roku. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->>>
Zobacz, jakich pracowników będą poszukiwali pracodawcy na Dolnym Śląsku w 2022 roku. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->>>
Oto lista deficytowych zawodów na Dolnym Śląsku w 2022 roku. Sprawdź w galerii, którzy pracownicy będą najbardziej poszukiwani. Barometr Zawodów przeprowadzany jest na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Barometr Zawodów jest badaniem jakościowym. Powstaje osobno dla każdego powiatu w Polsce. Opiera się na opinii ekspertów, którzy na przełomie III i IV kwartału spotykają się i wspólnie analizują sytuację w poszczególnych zawodach.

Barometr pokazuje zapotrzebowanie na zawody w każdym z powiatów w Polsce oraz na poziomie województw. Uczestnikami badania są pracownicy powiatowych urzędów pracy, prywatnych agencji zatrudnienia oraz innych instytucji zorientowanych w sytuacji na lokalnym rynku pracy. Barometr Zawodów na Dolnym Śląsku koordynowany jest przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Pracownicy urzędów pracy wiedzą na przykład, które z ofert są zgłaszane wielokrotnie, gdzie występuje duża rotacja pracowników i jakie są jej przyczyny. Zdają sobie również sprawę z sezonowości zatrudnienia i wpływu tego czynnika na statystyki rynku pracy.

Barometr Zawodów to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe:

  1. Zawody deficytowe to takie, w których liczba wolnych miejsc pracy jest większa niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej pracodawcom znaleźć kandydatów do pracy).
  2. Zawody zrównoważone to te, w których liczba wolnych miejsc pracy jest zbliżona do liczby osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców.
  3. Zawody nadwyżkowe, w których liczba wolnych miejsc jest mniejsza niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej osobom poszukującym pracy znaleźć zatrudnienie).

Barometr zawodów przeprowadzany jest na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kliknij w zdjęcie i zobacz, jakie zawody będą najbardziej deficytowe w 2022 roku na Dolnym Śląsku!

Zobacz, jakich pracowników będą poszukiwali pracodawcy na Dolnym Śląsku w 2022 roku. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->>>

Tych pracowników będą poszukiwać pracodawcy na Dolnym Śląsku...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto