Totolotek Puchar Polski. Miedź gra dalej, jastrzębianie przegrali po dogrywce. Pech Drazika

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Miedź Legnica wygrała po dogrywce z GKS 1962 Jastrzębie
Miedź Legnica wygrała po dogrywce z GKS 1962 Jastrzębie Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Miedź Legnica - GKS 1962 Jastrzębie 1:0. Jastrzębianie dzielnie walczyli w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski z niepokonaną w tym sezonie u siebie Miedzią. Ostatecznie przegrali ze spadkowiczem z Ekstraklasy, ale dopiero po dogrywce i nie powtórzą sukcesu sprzed trzech lat, gdy awansowali do ćwierćfinału PP. Zobaczcie zdjęcia z meczu Miedź Legnica - GKS 1962 Jastrzębie.

Trener GKS Jarosław Skrobacz zgodnie z zapowiedzią dał szansę gry w Legnicy kilku rezerwowym. Początek meczu należał do Miedzi, ale to Kamil Adamek miał do przerwy najlepsze okazje do zdobycia gola.

Po zmianie stron groźniejsi byli legniczanie jednak Dawid Kort z rzutu wolnego trafił w słupek. W odpowiedzi Daniel Liszka uderzył mocno, lecz tuż nad poprzeczką i zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka.

W 108 minucie Kort popisał się pięknym uderzeniem, po którym piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, później od pleców Grzegorza Drazika i wpadła do siatki, a gola zapisano jako samobój bramkarza GKS.

Dla zespołu trenera Skrobacza okazja do rewanżu nadarzy się już 9 listopada. Wtedy bowiem obydwie drużyny rozegrają spotkanie ligowe w Jastrzębiu.