Szachistka Miedzi Legnica Oliwia Kiołbasa zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy!

Klaudia Korfanty
Ogromny sukces zawodniczki Klubu Szachowego Miedzi Legnica na Mistrzostwach Europy Kobiet! Oliwia Kiołbasa zajęła trzecie miejsce i awansowała do Pucharu Świata.

Oliwia Kiołbasa, szachistka Miedzi Legnica wywalczyła brązowy medal na zakończonych w Mistrzostwach Europy Kobiet, które odbywały się w Rumunii w dniach 8-21 sierpnia. Na zawodach w Jassy rywalizowało 117 zawodniczek, które zmagały się na dystansie 11 rund. Zwyciężyła reprezentantka Armenii Elina Danielian - 9, srebro zdobyła Ukrainka Juliją Osmak - 8,5.

- Nasza zawodniczka zdobyła 8 pkt. i sprawiła miłą niespodziankę zdobywając 3. miejsce. Tym samym awansowała do przyszłorocznego Pucharu Świata gdzie zagrają 64 najlepsze zawodniczki globu. Jednocześnie tym doskonałym wynikiem 21-letnia szachistka wypełniła normę na arcymistrzynię – mówi Piotr Kowalak, dyrektor KSz Miedź Legnica.

W całej historii rozgrywek o mistrzostwo Europy dopiero po raz drugi zawodniczka z Polski zdobyła medal. Już od 2 października będzie można zobaczyć Oliwię w akcji podczas Ekstraligi Szachowej, która będzie rozgrywana po raz pierwszy w Legnicy.