Sukcesy młodych szachistów z Legnicy. Gratulujemy! [ZDJĘCIA]

Szachiści z Legnicy przyzwyczaili nas już do tego, że rzadko kiedy ktoś jest w stanie stawić im czoła. Nic zatem dziwnego, że na mistrzostwach Dolnego Śląska zdobyli drużynowo złoty medal w szachach szybkich!

W zawodach rozegranych w Przemkowie wystartowało 39 drużyn z wszystkich znaczących klubów z Dolnego Śląska, które zmagały się na dystansie 7 rund. Legniczanie wygrali 6 meczów, 1 zremisowali. Efekt mógł być tylko jeden - zwycięstwo. Legniczanie wystąpili w składzie: Elena Lascar, Wiktor Lewandowski, Piotr Kejna oraz Antoni Komendecki.

To jednak nie koniec sukcesów młodych legniczan. Gabriel Karaszewski na rozegranych w Sebnitz zawodach MMN wywalczył srebrny medal. W tym turnieju wystartowało 56 zawodników, którzy zmagali się na dystansie 9 rund. Legniczanin wygrał 6 partii, 2 zremisował i poniósł 1 porażkę. Jest to kolejny sukces Gabrysia, który jest aktualnym brązowym medalistą mistrzostw kraju juniorów do lat 8.