Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Jeleniej Górze

nnb
10 sierpnia na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zorganizowana została Strefa Bezpieczeństwa Compensy – rodzinny piknik edukacyjny pod hasłem „Jeden dzień – wiedza na całe życie”. Miasto otrzymało defibrylator AED, urządzenie ratujące życie, by każdy mógł nieść pomoc albo z niej skorzystać.

W sobotę 10 sierpnia Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze zamienił się w pełną atrakcji Strefę Bezpieczeństwa Compensy. Dorośli i dzieci mogli dowiedzieć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy, wziąć udział w ciekawych zabawach edukacyjnych, zbadać poziom tlenu we krwi i ciśnienie. W strefie relaksu uczestnicy wydarzenia byli zapraszani do skorzystania ze sprzętu do aktywnego wypoczynku, mogli także oddać się w ręce doświadczonych masażystów. Uczestnicy dopisywali przez cały dzień i nawet popołudniowy deszcz nie przeszkodził chętnym w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy, czy ćwiczeniach na sprzęcie treningowym.

Mamy świadomość, jak ważna jest wiedza z zakresu ratowania życia. Może ona przydać się w każdym momencie – w domu, na ulicy, w szkole. Stawiamy na praktyczny sposób przekazywania wiedzy. To nie wykład, to wspólne ćwiczenia – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które wraz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Compensa Vienna Insurance Group realizuje cykl spotkań w ramach kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Im więcej ćwiczymy tym skuteczniej będziemy mogli pomóc drugiemu człowiekowi w sytuacji zagrożenia życia – dodał Jerzy Łużniak, obecny na wydarzeniu prezydent Jeleniej Góry.

Głównym punktem programu było przekazanie przez przedstawiciela Compensy defibrylatora AED na ręce prezydenta miasta. Przekazany defibrylator AED, czyli urządzenie ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, został umieszczony pod arkadą łączącą Ratusz z domem Siedmiu Mieszczan (przybudówką). W nagłym przypadku może z niego skorzystać każda znajdująca się w pobliżu osoba. Sprzęt trafia w ręce jeleniogórzan, chociaż mam nadzieję, że nie będzie potrzeby jego użycia. Cieszę się jednak, że jest w naszym mieście i każdy może z niego skorzystać, gdy czyjeś życie będzie zagrożone. – podkreślił prezydent Jeleniej Góry.
Strefa Bezpieczeństwa Compensy to wydarzenie organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada, której celem jest edukacja w zakresie odpowiedniego poruszania się po autostradach oraz udzielania pierwszej pomocy. Trwająca od 2017 roku kampania prowadzona jest przez Compensę we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach akcji zorganizowanych jest szereg eventów edukacyjnych na autostradach A1, A2 i A4. Compensa zorganizowała również szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla pracowników obsługi autostrad oraz 10 kluczowych stacji na A1, A2 i A4, a także wyposażyła wspomniane stacje w profesjonalne zestawy pierwszej pomocy.

Compensa to nie tylko ubezpieczenia, ale także wartość, jaką jest bezpieczeństwo. Chcemy działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Jako ubezpieczyciel czujemy się za to współodpowiedzialni. – powiedział Krzysztof Brzeziński, dyrektor Oddziału Compensy we Wrocławiu.

Materiał oryginalny: Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Jeleniej Górze - Jelenia Góra Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie