Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Straż miejska w Legnicy - odholowane auta

Mateusz Różański
Straż miejska w Legnicy - odholowane auta
Straż miejska w Legnicy - odholowane auta fot. Piotr Krzyżanowski
Straż miejska w Legnicy - odholowane auta. W ostatnim czasie z legnickich ulic odholowanych zostało aż 36 samochodów, które zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Mówiąc prościej, auta były zaparkowane w obrębie skrzyżowań i skutecznie zasłaniały widoczność innym kierującym. Legniczanie od dawna alarmują, że przez takie praktyki często dochodzi do wypadków.

Zobacz galerię - najgorsi kierowcy w Legnicy

Straż miejska w Legnicy - odholowane auta

Jeśli straż miejska w Legnicy lub policjanci zauważą takie auto, mogą zlecić jego odholowanie. Oczywiście, na koszt kierowcy. Samo odstawienie pojazdu na parking kosztuje w Legnicy 459 zł. Każdy dzień zwłoki w odebraniu auta to kolejne 35 złotych. Z 36 odholowanych aut po 27 zgłosili się już właściciele. Pozostałe wciąż czekają, a rachunek systematycznie rośnie.

Po trzech miesiącach sąd decyduje o przekazaniu pojazdu na własność gminy, później zapomniany samochód może zostać zezłomowany lub sprzedany. Nie oznacza to jednak, że pierwotny właściciel auta ma problem z głowy.
Mimo że auto przeszło na własność gminy, musi on zapłacić za odholowanie auta, jego przechowanie, wycenę oraz mandat za parkowanie w miejscu niedozwolonym. Łącznie to co najmniej cztery tysiące złotych przy 3 miesiącach zwłoki.

- Mieszkam niedaleko ulicy Grunwaldzkiej. W tej części Legnicy stawianie aut niemal na samych skrzyżowaniach jest codziennością. Widać pouczenia nie wystarczają i trzeba auta odholowywać. I dobrze, może to czegoś nauczy kierowców - mówi Adrian Rakoczy, legniczanin.

Jeśli w miejscu, gdzie zostawiliśmy nasz pojazd, już go nie znajdziemy, należy najpierw upewnić się, czy został odholowany na parking. Wystarczy zadzwonić do straży miejskiej w Legnicy (nr 986) oraz na policję (nr 997).
Jeśli auto zostało odholowane na polecenie straży miejskiej w Legnicy, należy udać się na wskazany przez dyżurnego parking, gdzie musimy uregulować koszty holowania i postoju.

Gdy otrzymamy pokwitowanie, musimy się z nim zgłosić do siedziby straży miejskiej w Legnicy, by załatwić formalności. Tam otrzymamy zezwolenie na odbiór pojazdu, z którym ponownie udajemy się na parking po samochód. Teraz możemy go odebrać bez problemów.

- Rzeczywiście, parkowanie na samych skrzyżowaniach jest dużym problemem w Legnicy. Wynika to chyba z braku miejsc postojowych - tłumaczy Jacek Śmigielski z legnickiej straży miejskiej. - To jednak nie może być wytłumaczeniem do stwarzania zagrożenia na drodze - dodaje.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto