Stal okazała się mocniejsza od Miedzi. Legniczanie przegrali 0:1

Przemysław Świderski
Miedzi od zawsze grało się ze Stalą ciężko. Nie inaczej było również w poniedziałek. Niestety z dalekiego wyjazdu legniczanie nie przywieźli nawet punktu.

Od pierwszych minut dało się zauważyć, że żadna z ekip nie zamierza "odstawiać nogi" w tym spotkaniu. Stawka była wysoka, bowiem ewentualny zwycięzca wskoczyłby na fotel lidera.

W pierwszej połowie obie ekipy miały swoje okazje, choć klarownych sytuacji zabrakło. Po zmianie stron zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 48. minucie Adrian Paluchowski głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Łukasza Załuskę.

Legniczanie szybko chcieli odrobić straty, ale większa odwaga w ofensywie sprawiła, że pojawiły się luki w defensywie, które gospodarze chcieli wykorzystać podczas kontrataków.

Blisko wyrównania było w 64. minucie, ale Musa uderzył głową obok bramki. Osiem minut później próbował Ojamaa, ale lepszy okazał się bramkarz gospodarzy. W 79. minucie, podczas jednej z kontr Stali, uderzał Janoszka - na szczęście niecelnie. Chwilę później przestrzelił też Tomasiewicz.

Ostatecznie Miedź nie dała rady sforsować defensywy Stali i przegrała na wyjeździe 0:1.