Sroga lekcja futbolu od Odry Opole. Miedź przegrała 1:4

Pierwszy mecz sparingowy już za ekipą Dominika Nowaka. Niemal kompletnie przebudowana drużyna musiała uznać wyższość Odry Opole. Legniczanie byli nieskuteczni i apatyczni w obronie. Efekt? Przegrali 1:4.

Już w 8. minucie spotkania Hubert Sobol głową otworzył wynik. Ten sam zawodnik cztery minuty później prawie w identyczny sposób ponownie pokonał bramkarza Miedzi. Legniczanie próbowali strzałów z dystansu, ale ich celowniki były ewidentnie rozregulowane. W końcówce pierwszej części Odra za sprawą Skrzypczaka podwyższyła na 3:0.

Po zmianie stron spotkanie nieco się wyrównało. Po faulu na Makuchu w polu karnym, „jedenastkę” na gola zamienił Marquitos. Była 64 minuta. Chwile później gospodarze ponownie trafili do legnickiej bramki. Po błędzie legnickie obrony czwartego gola dla gospodarzy zdobył z bliska Mariusz Rybicki.

Pocieszeniem dla Miedzi może być fakt, że był to dopiero pierwszy mecz kontrolny, ale z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia sezonu. Tam miejsca na takie porażki już nie będzie.

Odra Opole – Miedź Legnica 4:1 (3:0)

Bramki: 8, 12 Sobol, 40 Skrzypczak, 66 Rybicki – 64(k) Marquitos.

Odra Opole (1. połowa): Rosa - Słaby, Żemło, Wypych, Janasik - Wdowik, Bonecki, Niziołek, Janus - Sobol, Skrzypczak.

Odra Opole (2. połowa): Krysiak - Mikinic, Wypych, Żemło, Mesjasz - Wdowik, Trojak, Czyżycki, Błanik - Sobol, Martin Gomez.

Miedź Legnica (1. połowa): Hewelt - Warcholak, Mijuskovic, Ostrowski, Kuzdra, Purzycki, Koziara, Danielewicz, Ojamaa, Śliwa, Makuch.

Miedź Legnica (2. połowa): Hewelt(65 Szpaderski) - Pojasek, Bartczak, Ostrowski, Kuzdra, Purzycki(60 Marquitos), Conde, Zatwarnicki, Ojamaa(60 Koziara, 75 Danielewicz), Cukier, Makuch.