Siatkarze Ikara Legnica skończyli sezon

Dawid Sołtys
Piotr Krzyżanowski
Ikar Legnica rozegrał ostatni mecz w sezonie. Uległ Młodzikowi 1:3

Zakończył się sezon w III lidze siatkówki. Gracze Ren-Butu Złotoryja zajęli 1. miejsce w rozgrywkach i zagrają w barażach o awans do II lig.

Terminy półfinałów: 18-20 marca, a finałów: 1-3 kwietnia. W ostatniej kolejce złotoryjanie wygrali na wyjeździe z TKKF Razem Wołów 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:22).

Zupełnie inny cel przed sezonem mieli siatkarze Ikara Legnica. Drużyna Bogusława Pielucha chciała się utrzymać w lidze i to się udało. Na zakończenie rozgrywek legniczanie przegrali we własnej hali z Młodzikiem Bystrzyca Oławska 1:3 (20:25, 22:25, 25:19, 23:25). O ile w pierwszym secie Młodzik uporał się z legniczanami szybko, o tyle w drugiej partii miał już z nimi problemy. Dodatkowe siły wstąpiły w graczy Ikara w kolejnej odsłonie. Świetnie na zagrywce spisywał się Tomasz Kupiński. Siatkarze z Bystrzycy mieli problemy z jego serwami. W trzecim secie legniczanie wygrali. W bardzo wyrównanej czwartej partii górą byli goście i to oni zgarnęli komplet punktów.

- Chłopcy za późno zaskoczyli i fizycznie gotowi byli do gry dopiero od trzeciego seta - mówi Bogusław Pieluch, trener Ikara.

Od rozgrywek odpoczywali gracze drugoligowego Cuprum Mundo Lubin. Ostatni mecz sezonu zasadniczego rozegrają w najbliższy weekend. Na wyjeździe zmierzą się z Czarnymi Rząśnia. Potem będą przygotowania do play-offów. Lubinianie mają pewne pierwsze miejsce.

Brakuje Ci informacji o drużynie z Twojej miejscowości? Zostań korespondentem serwisu maleligi.pl