Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Rozpędzony Chrobry Głogów ograł legnicką Miedź

mr
Piotr Krzyżanowski
Legniccy kibice szczypiorniaka od pewnego czasu żyli dwiema kwestiami. Pierwsza to sprawa finansów klubu, druga to oczywiście derby z Chrobrym.

O ile pierwsza z nich zostanie wyjaśniona w czasie wtorkowej konferencji, o tyle wynik derbów już znamy. Legniczanie polegli w starciu z Chrobrym 24:26.
Głogowianie to rewelacja bieżącego sezonu. Do tej pory ulegli tylko mistrzom – Wiśle Płock. Piłkarze Siódemki także radzą sobie w tym sezonie znakomicie i i przed tą kolejką zajmowali 5 miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Miedzi. Fantastyczna gra w ataku i szczelna obrona pozwoliły legniczanom szybko wyjść na prowadzenie. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy prowadziliśmy 14:10. Chrobry zdołał jednak nadrobić straty i do szatni zawodnicy zeszli przy remisie 14:14. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy systematycznie powiększali przewagę. Na 5 minut przed końcem Siódemka przegrywała 20:25. Mimo szaleńczej pogoni lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 26:24.

W szeregach Miedzi na słowa uznania zasługuje Garbacz, który zdobył 6 bramek i Banisz, który znakomicie spisywał się między słupkami. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Mochocki, który trafił 8 razy.