Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Reflex Miedź Legnica trzecia w Pucharze Polski

mr
Piotr Krzyżanowski
W pierwszym w historii meczu o trzecie miejsce turnieju Final4 PGNiG Pucharu Polski, Reflex Miedź Legnica pokonała Warmię Traveland Społem Olsztyn 36:28! W pierwszej połowie to Olsztynianie przeważali, ale po przerwie okazało się, że wczorajszy zacięty mecz z Vive kosztował ich chyba zbyt wiele sił. W drugich 30 minutach na boisku niepodzielnie rządzili już gracze z Legnicy.

Biorąc pod uwagę wczorajsze spotkania, faworytem meczu o trzecie miejsce w PGNiG Pucharze Polski wydawali się być zawodnicy z Olsztyna, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony podczas pojedynku z Mistrzami Polski z Kielc. Początek meczu był jednak wyrównany, żadnej z ekip nie udało się osiągnąć wyraźnej przewagi.

Dopiero w 20. minucie gry podopieczni Zbigniewa Tłuczyńskiego zwiększyli dystans sprawą dobrej gry Sebastiana Rumniaka – wyszli na prowadzenie 12:8. Legniczanie nie zamierzali jednak łatwo się poddawać, kilka udanych akcji w obronie popartych skutecznością Pawła Piwki w kontrataku, pozwoliło im zniwelować straty do dwóch bramek, do przerwy przegrywali 14:16.

Nie minęło 5. minuta drugiej części gry, a na tablicy wyników już mieliśmy remis po 19. Co więcej chwilę później po świetnym rzucie Bogumiła Buchwalda z drugiej linii, oraz kontrze wykończonej przez Piwkę zawodnicy Edwarda Strząbały wyszli na prowadzenie 21:19. Olsztynianie mięli duże trudności z przebiciem się przez defensywę rywali, parokrotnie łatwo tracili piłkę w ataku co groziło kontratakami. W szeregach Miedzi wyróżnić trzeba Wladmira Chuziejewa i Adama Świątka, w szczególności ten pierwszy dawał się we znaki defensorom Warmii.

Na kwadrans przed końcem meczu drużyna z Legnicy wygrywała już 28:23, a kiedy w 50. minucie Buchwald wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 32:24, kwestia wyłonienia zwycięzcy powoli stawał się jasna. Olsztynianie starali się jeszcze walczyć, ale wyraźnie brakowało im sił. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to wczorajszy mecz przeciw Vive, za który byli tak chwaleni, był przyczyną ich słabszej postawy po przerwie. Legniczanie, którzy wczoraj łatwo ulegli Orlen Wiśle Płocki, w końcówce dzisiejszego spotkania dominowali na placu gry i ostatecznie zwyciężyli.

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani zostali Wladimir Chuziejew z Legnicy oraz Michał Nowak z Olsztyna.

Reflex Miedź Legnica – Warmia Anders Group Społem Olsztyn 36:28 (14:16)

Miedź: L. Kryński, A. Banisz - V. Huzejev 11/2, A. Świątek 5/2, B.Buchwald 5, M. Boneczko 4, A. Skrabania 4, P. Piwko 3, G.Garbacz 1, A. Szabat 1, P. Swat 1, J. Paluch 1, A. Brygier.

Warmia: W. Boniecki, S. Sokołowski - S. Rumniak 6, M.Jankowski 5, M. Nowak 4, M. Malewski 4, P. Ćwikliński 3/2, M.Kopyciński 3, M.Bartczak 2/1, M.Krawczyk 1, M.Gujski, J. Zyśk, T. Garbacewicz, P.Molenda.

Sędziowali: Baranowski – Lemanowicz.

źródło: Związek Piłki Ręcznej w Polsce

Brakuje Ci informacji o drużynie z Twojej miejscowości? Zostań korespondentem serwisu maleligi.pl