Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Reflex Miedź Legnica - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 38:31

Marcin Romanowski
Piotr Krzyżanowski
Piłkarze ręczni Reflex Miedzi Legnica pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 38:31. Był to ostatni mecz sezonu 2010/2011. Podopieczni trenera Edwarda Strząbały zakończyli go ostatecznie na 9 miejscu. Tym samym zapewnili sobie utrzymanie w krajowej elicie.

Spotkanie z Piotrkowianinem miało być tylko formalnością. Postawieniem przysłowiowej kropki nad "i". I rzeczywiście taki był scenariusz tego meczu. O tym, kto w tej konfrontacji będzie rozdawał karty przekonał już w 42 sekundzie gry, Chuziejew. Po minucie wyrównał Archuk. Dwie następne akcje Miedzi sprawiły, że po celnych trafieniach Palucha z koła, zrobiło się 3:1 dla miejscowych.

Z dobrej strony pokazał się również Wuszter, który podobnie jak legniczanin, trafił z koła. W odpowiedzi fatalnie rzucił Chuziejew. Bramkarz nie miał problemów z obroną jego rzutu z biodra. Po 5 minutach było remisowo 3:3. Dankowski pokonał, bowiem Banisza. I to był ostatni w tym meczu remis. Z każdą minutą legniczanie "odjeżdżali" szczypiornistom z Piotrkowa. Legnicki trener zdecydował się, że w tym meczu od pierwszych minut na skrzydle zagra Swat. Zastępował on Adama Skrabanię, który mecz oglądał z trybun. Po golu Archuka z 10 minuty miejscowi prowadzili jeszcze 6:5, ale do szatni schodzili wysoko prowadząc 23:11.

Przewaga legniczan była bezdyskusyjna. We wszystkich elementach piłkarskiego rzemiosła. Grali zespołowo i kombinacyjnie. Goście, zdegradowani już do I ligi, nie za bardzo wiedzieli momentami co się dzieje na parkiecie. Druga odsłona meczu rozpoczęła się od celnego trafienia Garbacza. W 43 minucie Miedź prowadziła nawet po golu Brygiera, 30:18. Wydawało się, że dojdzie do pogromu Piotrkowianina. Edward Strząbała pozwolił jednak pograć w końcówce młodym: Szuszkiewiczowi i Gregorowi. Spowodowało to, że legnicka drużyna nieco obniżyła loty.

Zakończyło się na różnicy 7 goli. Mecz nie zachwycił swoim poziomem. Tego można się jednak było spodziewać. Walki, a nie finezji w grze. Teraz zawodnicy Miedzi myślą już o zasłużonych urlopach. Działacze klubu natomiast zastanawiają się co dalej. Nieoficjalnie mówi się, że ze swoją posadą pożegna się Strząbała.

Reflex Miedź Legnica – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 38:31 (23:11)

Miedź: Banisz, Kryński – Paluch - 6, Chuziejew - 2, Fabiszewski - 5, Garbacz - 4, Swat - 4, Piwko - 3, Brygier - 5, Świątek - 4, Boneczko - 2, Szuszkiewicz - 1, Gregor - 1

Piotrkowianin: Ner, Studziński – Pilitowski - 3, Mróz - 2, Biskup - 1, Skalski, Achruk - 7, Trojanowski - 1, Dankowski - 2, M.Matyjasik - 2, P.Matyjasik - 2, Wuszter - 5, Masłowski - 5, Matiuk - 1

Widzów: 500

Sędziowali: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin)

Brakuje Ci informacji o drużynie z Twojej miejscowości? Zostań korespondentem serwisu maleligi.pl