Radomiak Radom - Miedź Legnica - sromotna porażka legniczan

Mateusz Różański
Radomiak Radom nie dał Miedzi Legnica choćby cienia szans na dobry występ i wygrał pewnie 3:0. Legniczanie zagrali fatalnie, nie oddając przez 90 minut nawet strzału w światło bramki. Popełniali przy tym masę błędów.

Chcielibyśmy napisać coś dobrego o Miedzi w tym spotkaniu, ale po prostu nie ma co. Legniczanie byli szarym tłem dla swoich rywali. Grali niedokładnie, tracili masę piłek i salwowali się faulami. Przez 90 minut podopieczni Ireneusza Kościelniaka nie oddali nawet jednego strzału w światło bramki.

Praktycznie od początku I połowy Miedź prezentowała się dużo gorzej. Legniczanie byli wolniejsi od swoich rywali i szybko schowali się na własnym polu karnym. Na pierwszą bramkę musieliśmy jednak trochę poczekać.

W 44. minucie doszło do zamieszania w polu karnym Miedzi. Do piłki dopadł Makowski i uderzył w światło bramki. Strzał nie był mocny, ale dokładny i to wystarczyło, żeby pokonać Łukasza Załuskę.

Po przerwie legniczanie zdawali się pokazywać nieco większą chęć do gry, ale nie trwało to zbyt długo. W 55. minucie z wolnego uderzył Abramowicz i pokonał Załuskę, który zdawał się nie widzieć futbolówki.

Siedem minut później było już 3:0. Damian Nowak zagrywa długą piłkę z prawej strony do Patryka Mikity, a ten z bliska pokonał Łukasza Załuskę.

Pierwszy strzał w światło bramki legniczanie oddali w... 88. minucie.

Miedź przegrała 0:3 i jest już pewne, że w barażach będzie grała na wyjeździe. Być może legniczanie znów spotkają się z Radomiakiem.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0