Przełamanie szczypiornistów Miedzi Legnica

Rywalami legniczan byli zawodnicy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Zwycięstwo Miedzi 27:23 pozwoliło legniczanom wygrzebać się z ostatniej pozycji w tabeli PGNiG Superligi mężczyzn.

Początek meczu nie wskazywał jednak na zwycięstwo gospodarzy. Pierwsze minuty należały do gości, którzy po trzech szybkich akcjach prowadzili już 3:0. Legniczanie z kolei grali tak jak w ostatnich meczach. bez pomysłów na kolejne akcje i z fatalną skutecznością pod bramką rywali.

Na szczęście Miedzianka zdołała się przełamać i po 20 minutach gry był już remis po osiem. Z każda minutą podopieczni Marka Motyczyńskiego, trenera Miedzi, grali coraz pewniej. Dało to prowadzenie Siódemki 13:10 tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

W przerwie goście zdołali się otrząsnąć, bowiem już po kilku minutach drugiej połowy to oni cieszyli się z bramki dającej prowadzenie. Legniczanie pokazali jednak charakter i zwyciężyli ostatnie 27:23 odnosząc tym samym pierwszą, niezwykle cenną wygraną w tym sezonie.

Olbrzymie brawa za ten mecz należą się Pawłowi Kiepulskiemu, bramkarzowi, który obronił aż jedenaście piłek. Najwięcej bramek dla legniczan rzucił Bogumił Buchwald (7 trafień).

- Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi z pierwszego w sezonie zwycięstwa. W końcu udało nam się przekroczyć barierę 24 bramek w meczu i przyniosło to efekt w postaci dwóch punktów. To był mecz walki, nie stojący na jakimś wybitnym poziomie - powiedział zaraz po meczu Piotr Będzikowski, drugi trener MSPR Siódemki Miedzi Legnica.