Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przejechali się nowym tunelem S3 koło Starych Bogaczowic na Dolnym Śląsku. Ale to robi wrażenie, zobaczcie! FILM, ZDJĘCIA

Adrianna Szurman
Adrianna Szurman
Trasa S3 Kamienna - Góra - Bolków gotowa w ponad 90 proc. Wrażenie robi wydrążony w skale tunel liczący 2,3 km
Trasa S3 Kamienna - Góra - Bolków gotowa w ponad 90 proc. Wrażenie robi wydrążony w skale tunel liczący 2,3 km POOR S.A.
Pracownicy firmy Poor S.A., która jest wykonawcą tunelu drogi ekspresowej S3 koło Starych Bogaczowic, przejechali się nowym tunelem TS 26, a film opublikowali w mediach społecznościowych. I trzeba przyznać. To robi wrażenie! Liczący ponad 2 km tunel na S3 na trasie Kamienna Góra - Bolków jest już prawie gotowy. Całość ma być oddana w połowie roku. Zobaczcie!

Pracownicy firmy PORR S.A. przejechali się tunelem na S3 Z Kamiennej Góry do Bolkowa

Budowa potężnych, wydrążonych w skale tuneli koło Starych Bogaczowic na drodze ekspresowej S3 jest już na ostatniej prostej.

Ekipa PORR S.A., firmy która buduje tunele na tym odcinku drogi ekspresowej, opublikowała film z przejazdu tunelem oznaczonym przez drogowców jako TS26. Film robi wrażenie. Widać na nim potężny tunel, który jest już gotowy. Trwają tam ostatnie prace nad wyposażeniem obiektu i montażem niezbędnej infrastruktury.

Tunel ma aż 2,3 km długości. Internauci proponują, by był podświetlony tak, jak tunel w Świnoujściu. Na jego konstrukcję składają się dwie nawy główne dla ruchu samochodów: lewa o długości  2 301,88 m i prawa o długości 2 272,2 m, 8 przejść ewakuacyjnych poprzecznych i przejazd awaryjny w środku tunelu.

"Do otwarcia tunelu TS 26 jeszcze chwilka, ale gdybyście chcieli poznać traskę... Tylko zapnijcie pasy!"

- zachęcają pracownicy Poor S.A. Obejrzyjcie film z gotowego już tunelu TS26, który zamieszczamy poniżej.

Drogą S3 z Bolkowa do Kamiennej pod tunelami koło Starych Bogaczowic pojedziemy w lipcu 2024 r.

Zgodnie z informacją, którą przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, budowa drogi ekspresowej S3 na liczącym 16 km odcinku z Bolkowa do Kamiennej Góry ma być zakończona w połowie 2024 roku. Na trasie znajdują się dwa potężne tunele wydrążone w skale. To wspomniany tunel TS26 liczący w przybliżeniu 2,3 km i znacznie krótszy TS32 mierzący ok. 320 m. Na tej trasie powstaje także licząc 700 metrów efektowna estakada, z której widoki zapierają dech w piersi. Ten fragment drogi s3 jest częścią większego odcinka z Legnicy do granicy państwa.

S3 od granicy państwa w Lubawce do Bałtyku

Jak zaznacza GDKiA także w 2024 roku ma być udostępniony dla turystów odcinek drogi s3 koło Świnoujścia, który liczy 33 km. Łącznie z 15 km odcinkiem z Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce, będzie gotowa cała 520 km trasa S3 od Bałtyku do granicy z Czechami.

- U naszych sąsiadów ruszyły już prace archeologiczne w śladzie przyszłej autostrady D11 - informuje GDKiA.

Realny termin oddania tej drogi przez Czechów to przełom 2027 i 2028 roku. Kiedy będzie już gotowa, razem z polskimi trasami S3 i A4, połączy Wrocław i Pragę. Co warto przypomnieć, fragment czeskiej autostrady koło Lubawki wybuduje Czechom polska firma Budimex.

Odcinek z Kamiennej Góry do Bolkowa jest już gotowy w ponad 90 proc. Trasa biegnie przez kilka powiatów:

  • wałbrzyski
  • kamieniogórski
  • jaworski

Zlokalizowany jest na terenie gmin:

  • Stare Bogaczowice
  • Bolków
  • Marciszów
  • Czarny Bór
  • Kamienna Góra
od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przejechali się nowym tunelem S3 koło Starych Bogaczowic na Dolnym Śląsku. Ale to robi wrażenie, zobaczcie! FILM, ZDJĘCIA - Dolnośląskie Nasze Miasto

Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto