Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt Multimedia z Lubina z prestiżową nagrodą za niesamowitą wystawę

Mateusz Różański
Mateusz Różański
Projekt Multimedia to spółka wywodząca się z Lubina. Firma zwyciężyła w konkursie AV News Awards 2021 i zdobyła tytuł Audiowizualnego Projektu Roku w kategorii „Edukacja” za realizację multimedialnej trasy zwiedzania w Podziemnym Mieście „Osówka”

Projekt Multimedia z Lubina z prestiżową nagrodą za niesamowitą wystawę

Multimedialna wystawa w Podziemnym Mieście „Osówka” zachwyciła jurorów międzynarodowych konkursów branży audiowizualnej. Za ten projekt firma Projekt Multimedia zakwalifikowała się do finału plebiscytów: Inavation Awards 2020, AV Awards 2020 oraz AV Experience Awards 2020. W styczniu natomiast okazało się, że spółka powalczy także o statuetkę AV News Awards 2021.

- W tegorocznej edycji konkursu nagrody przyznawano w dziewięciu kategoriach. Nasz projekt zakwalifikował się do finałowej trójki w kategorii Edukacja. – Tłumaczy Łukasz Skibiński, dyrektor ds. projektów i wdrożeń w Projekt Multimedia Sp. z o.o. - O główną nagrodę walczyliśmy z firmą Smart Technologies z Kanady, która zajmowała się wdrażaniem edukacji cyfrowej w sieci szkół Cognita oraz firmą ProAV z Wielkiej Brytanii, która zajmowała się przebudową i modernizacją kilku budynków kampusu należącego do London School of Economics and Political Science.

Projekt lubińskiej firmy okazał się najlepszy w swojej kategorii i zdobył tytuł Audiowizualnego Projektu Roku.

- Każde zgłoszenie oceniane było przez zespół ekspertów z branży audiowizualnej, na których niełatwo jest zrobić wrażenie, ponieważ przez lata organizacji tego plebiscytu mieli okazję oceniać naprawdę niesamowite i często wysokobudżetowe realizacje. – Wyjaśnia Szymon Kowal, dyrektor ds. rozwoju w Projekt Multimedia Sp. z o.o.

Firma Projekt Multimedia znacząco odmieniła Podziemne Miasto „Osówka”. Surowe sztolnie wypełniły się multimedialnymi stanowiskami, które jak wehikuł czasu przenoszą zwiedzających do trudnych dziejów II wojny światowej.

Kompleks „Osówka”

Zwiedzając „Osówkę” turyści napotykają hologramy: ubranych w pasiaki więźniów obozów koncentracyjnych, niemieckich żołnierzy, w pośpiechu zacierających ślady po budowie obiektu, a także popularnego aktora Adama Ferency, który opowiada o początkach II wojny światowej.

Kompleks „Osówka” to część nazistowskiego projektu pod kryptonimem „Riese”, którego budowa rozpoczęła się pod koniec 1943 r. Prawdziwe przeznaczenie obiektu do dnia dzisiejszego nie jest znane. Wg. licznych teorii Wg. licznych teorii „Osówka” miała być największą kwaterą Hitlera, ukrytą w podziemiach Gór Sowich na Dolnym Śląsku.

Projekt Multimedia z Lubina z prestiżową nagrodą za niesamow...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto