Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka tygodniowa z 3.03.2024 w Legnicy. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Legnicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.02 a 2.03.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dzień Kobiet z Kabaretem FiFa RaFa w Pątnowie Legnickim, zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Legnica, 3.03.2024. 25.02 - 2.03.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dzień Kobiet z Kabaretem FiFa RaFa w Pątnowie Legnickim, zdjęcia

W Wiejskim Ośrodku Kultury w Pątnowie Legnickim okazji Dnia Kobiet wystąpił Kabaret FiFa RaFa, czyli Ola i Mateusz Kwiatkowscy. Jak na prawdziwy kabaret przystało, pochodzą z miejscowości Krężnica Okrągła, gmina Bełżyca. Swoim repertuarem bawią całą Polskę. I tak było tym razem, bo komicy przedstawili swój nowy program „Love is in the air”. Błyskotliwe dialogi rozbawiły publiczność do łez, a najbardziej zabawny okazał się skecz „Oświadczyny”.

📢 Eisberg UKS Dziewiątka Legnica wygrała z SPR Sośnica-Gliwice, zobaczcie zdjęcia

W rozgrywkach Ligi Centralnej Kobiet w piłce ręcznej przed własną publicznością Eisberg UKS Dziewiątka Legnica - SPR Sośnica-Gliwice 28 : 24. Trenerem drużyny jest Michał Pastuszko.

📢 Repertuar legnickiego Kina Piast w marcu. Na jakie filmy warto się wybrać?

W marcu w Kinie Piast będziemy mieli okazje zobaczyć kilkanaście filmów, zarówno premier, jak i bardziej niszowych filmów wyświetlanych w ramach m.in. Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Co i od kiedy będzie grane? Zobaczcie w galerii. Pod zdjęciami opisy.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.03.2024: 25.02-2.03.2024 Legnica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Legnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Willa przy ulicy Wileńskiej w Legnicy jest na sprzedaż. Kosztuje kilka milionów złotych! Zobacz, jak wygląda w środku

Willa z lat 30. XX wieku przy ulicy Wileńskiej w Legnicy jest na sprzedaż. To przepiękny, monumentalny obiekt z równie pięknie urządzonym wnętrzem. Wartość nieruchomości wyceniono na 8 400 000 złotych. Zobaczcie zdjęcia, a poniżej przeczytajcie więcej na temat budynku.

📢 Legnica. 31-latek znęcał się nad swoją partnerką. Bił ją i poniżał. Czujesz się niebezpiecznie? Zwróć się o pomoc!

Agresywny 31-latek, który znęcał się nad swoją partnerką, trafił do więzienia, na razie na 3 miesiące. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje do osób dotkniętych przemocą domową: „Pozwól sobie pomóc, walcz o siebie!”. Więcej poniżej.

📢 Marcowe licytacje komornicze w Legnicy, Wrocławiu i okolicach. Te domy, mieszkania i grunty idą pod młotek! CENY, ZDJĘCIA

Okazje na rynku nieruchomości, czyli licytacje komornicze. Dzięki nim można wejść w posiadanie nieruchomości, płacąc za nią ułamek wartości - zazwyczaj 3/4 lub 2/3 sumy oszacowania. Sprawdź, jakie nieruchomości będą licytowane w marcu w Legnicy, Wrocławiu i pobliskich miejscowościach. W galerii zdjęcia nieruchomości lub lokalizacji, adresy, ceny wywoławcze i opisy.

📢 Legnica: Jan Wojtowicz liderem Trzeciej Drogi do Sejmiku Dolnośląskiego, zdjęcia

Dzisiaj 1 marca w centrum Legnicy na konferencji prasowej zaprezentowano listę kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmiku Dolnośląskiego w okręgu nr 5:

📢 Legnica: Ruszyła rewitalizacja części Placu Słowiańskiego przy Starostwie Powiatowym

Starosta Legnicki Adam Babuśka, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska–Soboń podpisali umowę z firmą BUDRIM Sp. z o. o. z Kunic na realizację zadania pod nazwą „Zagospodarowanie i rewitalizacja Placu Słowiańskiego w Legnicy wraz z terenami przyległymi”.

📢 Oto najlepsze porodówki na Dolnym Śląsku. Ranking fundacji Rodzić po Ludzku

Fundacja Rodzić po Ludzku od lat prowadzi ranking najlepszych porodówek. Ranking powstaje na podstawie opinii kobiet po porodzie. Sprawdziliśmy, które szpitale na Dolnym Śląsku zostały najlepiej ocenione przez matki. Ranking przedstawiamy w galerii, a poniżej więcej na temat metodologii.

📢 Poseł Lewicy Arkadiusz Sikora otworzył swoje biuro poselskie w centrum Legnicy, zdjęcia

Na legnickim Rynku uroczyście otwarto biuro poselskie posła Lewicy Arkadiusza Sikory. Wśród gości byli m.in. Tadeusz Krzakowski Prezydent Legnicy, Michał Huzarski szef struktur Nowej Lewicy w Legnicy, Janina Mazur wicestarosta Starostwa legnickiego, Andrzej Pyrz Wójt gminy Chojnów, były poseł Ryszard Zbrzyzny czy były Wojewoda Legnicki Ryszard Maraszek. Dyrektorem biura jest Daniel Rędziński . Biuro poselskie będzie otwarte w każdy wtorek i piątek w godzinach 12.00-18.00.

📢 Żołnierze Wojska Polskiego stacjonowali w Legnicy do roku 2007, zobaczcie zdjęcia

W koszarach przy ulicy Rzeczypospolitej w Legnicy przez wiele lat mieścił się Centralny Ośrodek Szkolenia Wojsk Łączności. W roku 1998 przeniesiono tu 11 Batalion Rozpoznania Radioelektronicznego (JW 3182), który został rozwiązany w czerwcu 2007. Po jednostce i izbie pamięci oprowadzał nas major Zbigniew Nowak. Zdjęcia wykonał nasz fotoreporter Piotr Krzyżanowski w marcu 2007 roku.

📢 Te pieski i kotki czekają na adopcję w legnickim schronisku, zobaczcie aktualne zdjęcia

Kilka kotków i 30 piesków czeka na adopcje w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Ceglanej w Legnicy.
Schronisko czynne jest w okresie od października do marca od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 15:00.

📢 Legnica: Nie żyje Jerzy George Furtak znany legniczanin jako „Bambo"

W wieku 61 lat zmarł Jerzy George Furtak znany jako „Bambo". Wywodzący się z Legnicy „Bambo" miał szansę zaistnieć w popkulturze przełomu lat 80. i 90. Jednak wybrał inną drogę. W sieci zachował się jednak teledysk do jego piosenki "List do Czarownika". Trzeba przyznać, że oddaje klimat tamtych lat. Już w XXI wieku legniczanin nagrywał pod pseudonimem Co.Co.F.L.I.

📢 Ja jestem Żyd z „Wesela”, monodram Zbigniewa Walerysia w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

W Bibliotece Publicznej przy ulicy Piastowskiej w Legnicy Zbigniew Waleryś zagrał monodram Ja jestem Żyd z „Wesela” . Zbigniew Waleryś, aktor znany także z legnickiej sceny teatralnej, przypomniał kultowy monodram według tekstu Romana Brandstaettera. Wielokrotnie nagradzany monodram Zbigniewa Walerysia to rzecz o karczmarzu z Bronowic Małych, Hirszu Singerze – pierwowzorze Żyda z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, którego Wyspiański na stałe wpisał do literatury polskiej. Jednak z literackim wizerunkiem karczmarza prawdziwy Singer nie mógł się pogodzić, jego życie zamieniło się w dramat. Zdruzgotany ingerencją we własny los, Singer skończył marnie – rozwiódł się z żoną, rozstał z córką Pepką, której nowy image Racheli bardzo się spodobał, a na koniec zmarł w domu starców. Opowiadanie Brandstaettera to rzecz nakazująca zrewidować myślenie na temat utworu Wyspiańskiego. To także rozważania o tym, na ile można ingerować w czyjeś życie i je upubliczniać. Dużo tu humoru, ale więcej ludzkiego nieszczęścia – obraz prawdziwej tragedii człowieka, który nie chce żyć narzuconym życiem.

📢 Emocjonujący finał Wieloboju Przedszkolaków w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

Drużyna Miejskiego Przedszkola nr 13 wygrała 21 Wielobój Przedszkolaków w Legnicy zorganizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W finale wystartowało pięć legnickich przedszkoli. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Przedszkola Niepublicznego "Źródełko" a trzecie miejsce zdobyły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 19. Medale i puchary wręczał Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

📢 Muzyka na żywo w nowym irlandzkim pubie w Legnicy. W niedzielę zagra angielski muzyk Ben Kyle

Czym byłby irlandzki pub bez muzyki? Odpowiedź na to pytanie znają właściciele nowego pubu w Legnicy Shamrock House Irish Pub i dlatego zaprosili do wystąpienia w swoim lokalu angielskiego muzyka Bena Kyle'a. Artysta zagra i zaśpiewa dla gości w niedzielę 3 marca, a następnie także w niedzielę 17 marca. Wstęp wolny!

📢 Dzikie wysypisko śmieci na ulicy Bobrowej w Legnicy, zobaczcie aktualne zdjęcia

Od wielu lat przedłużenie ulicy Bobrowej to miejsce wyrzucania śmieci. Można tu m.in zobaczyć sporo gruzu, odpady komunalne, części samochodowe, meble, śmieci gospodarcze, worki, sporo opon, butelki, plastik, zabawki. Z tego miejsca rozciąga się bardzo ładna panorama Legnicy. Może warto w tym miejscu zainstalowań monitoring. Co o tym sądzicie?

📢 Legniczanie na zdjęciach z przełomu wieku. To był piękny czas, może kogoś poznajecie?

Któż nie lubi oglądać zdjęć sprzed lat. Dziś prezentujemy Wam kolejną paczkę niezwykłych fotografii, które nasz fotoreporter, Piotr Krzyżanowski wykonał dwie dekady temu. Być może odnajdziecie na zdjęciach siebie lub znajomych. Jest kilka zdjęć mieszkańców z regionu legnickiego ale związanych z Legnicą. Ta galeria to istna podróż w czasie. Żeby ją rozpocząć - kliknij w pierwsze zdjęcie.

📢 Trwa kwalifikacja wojskowa 2024: Armia wzywa 17 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska

Kwalifikacja wojskowa 2024 gromadzi mieszkańców Dolnego Śląska. Około 17 tysięcy osób, w tym nie tylko 19-latkowie, otrzyma wezwanie do wojska. Armia polska poszukuje szczególnie kierowców z prawem jazdy kat. C i D. Kto jeszcze znajduje się na liście poszukiwanych przez wojsko profesji?

📢 Dwa wolne etaty w Straży Miejskiej w Legnicy. Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby zostać strażnikiem miejskim? Jakie zadania wykonuje SM?

Straż Miejska w Legnicy działa od 1991 roku. Pełni funkcje przede wszystkim kontrolne. Komendant ogłosił nabór do służby. Wymagania oraz zakres zadań poniżej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto