Porażka Miedzi Legnica z Energie Cottbus

Porażka Miedzi Legnica z Energie Cottbus piotr krzyżanowski
Porażka Miedzi Legnica z Energie Cottbus. Legniczanie musieli uznać wyższość drużyny z 2. Bundesligi dla której było to ostatnie spotkanie przed rundą wiosenną. Legniczanie są dopiero na początku przygotowań do wiosny.

Spotkanie rozgrywane było w Cottbus. Gospodarze dominowali od pierwszych minut tego spotkania. W pierwszym kwadransie dobrymi interwencjami popisywał się Aleksander Ptak. Każda jego obrona prowokowała Niemców do kolejnych ataków, a trzeba przyznać, że te wychodziły im znakomicie.

Legniczanie nie chcieli być im dłużni i starali się kontratakować. Niezłą okazję w 26 minucie miał Bueno, który otrzymał piłkę od Piotra Madejskiego. Testowany Brazylijczyk posłał jednak futbolówkę w ręce bramkarza gości.

Po 45 minutach wciąż było 0:0. Drugą połowę Miedź rozpoczęła od odważnych akcji, ale legniczanie nie potrafili znaleźć recepty na bramkarza gospodarzy. W 56 minucie Energie wyszło na prowadzenie po składnej akcji i bramce Jendriska.

W 65 minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Nie do obrony uderzył Allane. Wynik na 3:0 w 71 minucie ustalił Bickel.

Przy stracie pierwszej bramki między słupkami Miedzi stał Bledzewski. Przy kolejnych dwóch trafieniach był to Budzyński.