Początek walki o utrzymanie Reflex Miedzi.

Marcin Romanowski
W meczu przeciwko Piotrkowianinowi szczypiornistów Reflex Miedzi czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie aniżeli przed tygodniem w Głogowie... piotr krzyżanowski
Przed nami ostatni w rundzie zasadniczej mecz piłkarzy ręcznych Reflex Miedzi Legnica. Walczą oni o cenne ligowe punkty. Bez wątpienia dla podopiecznych trenera Edwarda Strząbały ważnym argumentem jest fakt, że grają na własnym terenie. Na relację live od godziny 17.50 z hali im. Dolnośląskich Olimpijczyków przy ulicy Lotniczej w Legnicy zaprasza Państwa Marcin Romanowski.

goście przed szansą na prowadzenie.
Rzut karny dla Piotrkowa. Jest 22 minuta i remis 9 do 9. Przy piłce Matyjasik, a w bramce Kryński. Jest 10 do 9 dla dla gości.
Przy piłce miejscowi. Czy wyrównają ? Niestety nie.
Chyba sędziowie się pogubili, bo Piotrkowianin grał aukcję blisko minutę. Jakieś nowe przepisy piłki ręcznej. 24 minuta 10 do 9 dla gości i oni przy piłce.
Znakomita interwencja bramkarza Miedzi, kontra, ale faulowany jest Fabiszewski.
Paluch chyba ma kłopot z obklejeniem rąk. Nie potrafił złapać 4 piłki dogranej do koła. Za to teraz dostaje 2 minuty kary.
Pilitowski po szybkiej kontrze i już 11 do 9 dla gości.
Cudwna "bomba" Chuziejewa z dystansu. 10 gol Miedzi.
Masłowski podwyższa na 12 do 10. Legniczanie śpią w obronie.Ale wreszcie ruszyli skrzydłem. Gol Skrabani.
Jest 28 minuta i 12 do 11 dla gości.
2 minuty kary dla Boneczki. Ponoć celowo zagrał nogą. Nic z tych rzeczy... Wasilewski wykorzystuje zamieszanie na parkiecie i już 13 do 11.
Czas dla gospodarzy. Są przy piłce. Do końca połowy 28 sekund. Przegrywają dwoma bramkami.
No i koniec połowy. Fatalnie. 13 do 11 dla Piotrkowianina. 30 minut wielu zmarnowanych szans przez miejscowych. Jak tak dalej ten mecz się ułoży to Miedź będzie w nieciekawej sytuacji.
Po 30 minutach 13 do 11 dla Piotrkowa.
Zawodnicy obu zespołów już na parkiecie. Ciekawe co Strząbała powiedział swoim podopiecznym ? Widać, że aż kipi. Początek II części. Miedź przy piłce.
Obiecująco. Wketka Srabani i jego 6 gol. Co z tego skoro po raz 6 także Masłowski.
31 minuta 14 do 12 dla Piotrkowa.
Garbacz wprost w Nera i znowu nie ma gola.
W bramce Miedzi od początku połowy Kryński. Pierwsza jego kapitalna interwencja. Tym razem Chuziejew kończy kontrę Miedzi. Jest 13 bramka dla miejscowych.
Ależ Chuziewjew się "rozchulał" - znowu gol po stracie gości i jest remis !
Karny dla Piotrkowianina - przy piłce Matyjasik - broni Kryński, ale piłkę po jego interwencji trafia na aut. Znowu goście.
Dość nieprzyjemny faul na Pilitowskim. Rzut karny i 2 minuty kary dla Chuziejewa.
Achruk - przestrzelił. Kryński zaczarował bramkę ???
Ewidentny błąd pary sędziowskiej. Piwko był faulowany, ale zadecydowali inaczej. Rzuca Achruk, ale przecież w bramce Miedzi - Kryński. Znowu cudownie broni.
Wasilewski podwyższa na 15 do 14. A mogło być tak rewelacyjnie. Legniczanie zagrali źle.
37 minuta - Świątek znalazł lukę w obronie Piotrkowa i jest gol wyrównujący.
Fenomenalne zagranie Skrabani do Świątka i błyskwiczna bramka tego drugiego.Wzmaga się doping.
38 minuta i prowadzenie Miedzi. Niestety już wyrównanie. Gol Achruka.
Rzut karny dla Miedzi. W bramce ":śpiący" Matulski i broni !!!
Przy piłce ponownie Miedź.
39 minuta 16 do 16
Po meczu chyba trzeba będzie wytłumaczyć sędziom co znaczy gra pasywna. Oni tego z pewnością nie wiedzą. Gol Skrabani - 7 gol i legniczanie prowadzą 17 do 16. Jest 41 minuta.
Goście grają tzw. system 5 + 1 to znaczy, że indywidualnie kryty jest Świątek. Mądry krok trenera gości.
Po rzucie Płucienniczaka Kryński świetnie obronił, ale dobitka Masłowskiego już skuteczna.
Karny dla Miedzi jest 43 minuta. I znowu Matulski. Tym razem naprzeciw niego Świątek. Jest gol - 4 Świątka.
Nieupilnowany Pilitowski i gol. Ale legniczanie ida za ciosem.Buchwald i 19 do 18.
rzut karny dla Miedzi. Boneczce mało nie wyrwano głowy. Tym razem w bramce NER. Swiątek i gol.
45 minuta i gol 20 do 18 dla Miedzi.
Matyjasik ze skrzydła i 19 bramka dla gości. Sędziowie znów się pogubili. Ale dzisiaj w ekipie Miedzi niezawodny jest Świątek. Znowu trafia.
Płócienniczak przepięknie uderzył - CUDOWNY GOL z II linii.
Miedź nieskutecznie. Przy piłce goście. 48 minuta 21 do 20 dla Miedzi
Ciekawe, ale Swat z ekipy Miedzi na razie cały czas na ławce...
Strata gości - przy piłce miejscowi i GOLLL Buchwalda.Okazuje się, że to był Boneczko. Jego wyczyn mógł skopiować Brygier w 509 minucie i podwyższyć na 23 do 20. Jego rzut ze skrzydła wskazuje jednak, że chyba bliżej mu do koszykówki aniżeli piłki ręcznej. Rzucił w"okno Panu Bogu"
I to się zemściło - Płócienniczak i straty odrobione do jednego trafienia.
rewelacyjnie Boneczko - wywalczył rzut karny i 2 minuty dla Płócienniczaka
Uwaga - "śpiący" Matulski i vis a vis Świątek - jest 23 do 21 dla gospodarzy
Faul ofensywny gości. Przy piłce Miedź - annasa na 24 trafienie !
CHUZIEJEW i BRAMKA - 24 do 21 - 54 minuta gry.
Legniczanie znów przy piłce - głupia strata MROZA
Kara 2 minut dla bardzo brutalnego Wusztera. Na parkiecie leży Świątek. Szansa dla Miedzi na podwyższenie.
ŚWIĄTREK jest wielki - cóż za gol. Wspaniale - jest 25 do 21 dla Miedzi 56 minuta gry
Goście jeszcze ambitnie walczą. Matyjasik zdobywa gola ze skrzydła. Tym razem gol ze skrzydła, ale po styronie Miedzi. Czyżby Brygier się obudził. 26 - 22. 57 minuta.
Skrabania chyba dobił swoim gole3m Piotrkowianina. Czas dla gości. Chyba mecz będzie przez Miedź wygrany - jest 27 do 22 dla miejscowych.
Jest 58 minuta.
Achruk rewelacyjnie rzuca z biodra. Kryński nawet nie widział piłki. Jest 27 do 23 dla Miedzi.
Mróz pudłuje ze skrzydła i jest to prezent dla Miedzi - Boneczko podwyższa w 59 minucie3 na 28 do 23.
Niecała minuta - i gol dla Piotrkowa - zdobywcą Achruk - już wiadomo, że Miedź to spotkanie wygra. czas dla Edwarda Strząbały.
I koniec meczu - legniczanie nie bez trudu pokonali Piotrkowianina 28 : 24 do przerwy przegrywając 11 do 13.
Było sporo emocji i chyba jednak zasłużone zwycięstwo Miedzi.
Zapraszamy do przeczytanie szczegółowych relacji na naszych łamach.